Kdo jsou TOP Zaměstnavatelé pro studenty českých VŠ? Odpovídalo 12008 respondentů

12.02.2021

Studie TOP Zaměstnavatelé 2021: Skupina ČEZ obhájila pozici nejžádanějšího zaměstnavatele vysokoškoláků.

Známe TOP Zaměstnavatele 2021. V jubilejním 10. ročníku této prestižní studie hlasovalo 12 008 studentů českých vysokých škol. JASNOU VOLBOU, tedy vítězem napříč obory, je pro české vysokoškoláky Skupina ČEZ. Nejlepší studenti technických fakult chtějí pracovat ve Skupině ČEZ, právnických v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS, ekonomických v České spořitelně a lékařských & farmaceutických ve společnosti Zentiva. SKOKANEM ROKU se stala pojišťovna Direct.

"Mezi umístěnými společnostmi na prvních místech není ani v letošním jubilejním ročníku příliš změn a překvapení. Můžeme tedy konstatovat, že TOP 5 v každé oborové kategorii je mezi lety poměrně stabilní. Je zřejmé, že na českém trhu dominují silné značky, které jsou atraktivní nejen pro své zákazníky, ale zejména pro své budoucí zaměstnance. Nejsilnější pozici JASNÉ VOLBY letos obhájila Skupina ČEZ a je tedy z našeho pohledu jednou z nejstabilnějších zaměstnavatelských značek na českém trhu. Kromě stálic mezi vítězi a umístěnými na stupních vítězů letos posiluje rostoucí trend českých IT zaměstnavatelů, kteří utvrzují své pozice v mezinárodní konkurenci," řekl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

"Nejžádanější firmy na trhu se sice potýkají s historicky unikátní situací celosvětové pandemie a ekonomických obav, ale i tak si mohou mezi talentovanými uchazeči stále vybírat, podmínkou ale je, že je dokáží oslovit a získat. Oproti předchozím ročníkům očekávané nástupní mzdy absolventů VŠ poklesly na úroveň roku 2018. Tři čtvrtiny z nich očekávají, že si po získání vysokoškolského diplomu vydělají až 35 000 Kč hrubého měsíčně. To oproti loňsku činí pokles zhruba o 15 %," dodává Hořický.

"Studenti u nás vidí práci, která má smysl, vždyť energii potřebuje opravdu každý. Vidí u nás i stabilitu a možnost dlouhodobě růst. A hlavně, vidí nás u sebe na školách, anebo je zveme k sobě do provozu, kdykoliv to jde, tak raději osobně, ale když to nejde, tak jsme s nimi stále on-line. V ČEZu děláme pro studenty opravdu hodně a mě velmi těší, že to vnímají a že nám to vrací zpátky oceněním jako je JASNÁ VOLBA." okomentoval výsledky Josef Lejček, HR ředitel ve Skupině ČEZ.

O Asociaci studentů a absolventů

Asociace studentů a absolventů je nezisková organizace. Jejím cílem je umožnit svým členům osobnostní i profesní rozvoj díky aktivnímu zapojení do různých projektů. Předmětem činnosti je realizace projektů od prvotního nápadu, přes fázi příprav, uskutečnění, až po fázi vyhodnocení. V letošním roce oslaví Asociace 13 let své existence, a tedy více než celou dekádu znalostí, zkušeností a know-how v oblastech HR marketingu a Employer Brandingu přímo na míru trhu v České republice. Svými aktivitami za tyto roky již zasáhla stovky tisíc studentů od středních škol, přes ty vysokoškolské až po absolventy a úspěšné manažery.Zároveň pomáhá všem českým školám stavět NÁRODNÍ ABSOLVENTSKOU DATABÁZI ABSOLVENTI.cz a tím strategicky a dlouhodobě řešit spolupráci škol s absolventy.


Zdroj TZ: PROTEXT