KNIHY DOBROVSKÝ a hvězdný křest knihy Václav Neckář

24.10.2023

Legendární český zpěvák a herec Václav Neckář se zapsal do srdcí milionů lidí.

Letos slaví své osmdesáté narozeniny, a právě k tomuto životnímu jubileu dostal od českého spisovatele Pavla Hénika dar v podobě nádherné velkoformátové publikace, která nese jeho jméno. Kniha Václav Neckář s podtitulem Šíleně veselý princ vyšla již 11. října.

Právě v souvislosti s uvedením knihy na knižní pulty KNIHY DOBROVSKÝ uspořádali křest publikace za účasti autora Pavla Hénika, Václava Neckáře a jeho bratra Jana Neckáře. Bratři Neckářovi pak byli kmotry knihy spolu s logopedkou PaedDr. Marcelou Michaličkovou a herečkou Hanou Holišovou.

Exkluzivní křest knihy proběhl v pondělí 16. října v karlínské Arthur's Pub. Pro hosty byl připraven moderovaný program zakončený křtem knihy.

Václav Neckář: Šíleně veselý princ, Pavel Hénik
(autorizovaná biografie)

Václav Neckář bezpochyby patří k největším legendám české pop-music. Kariéru odstartoval v šedesátých letech a koncertuje až do dnešních dnů. Už 23. října 2023 oslaví osmdesáté narozeniny a tato kniha je dárkem jemu a jeho fanouškům. Publikace obsahuje desítky fotografií, které provází poutavé vyprávění. Na spletité cestě životem Václava potkala sláva a fenomenální úspěch, ale také zákazy, šikana a nakonec i těžká nemoc. Na čas sice upadl do zapomnění, ale po letech se znovu vrátil na výsluní a svými písničkami získal srdce posluchačů o tři generace mladší. Kniha je unikátní i tím, že na zážitky s Václavem v rozhovorech zavzpomínali Marta Kubišová, Jan Neckář, Jan Hammer, Michal Horáček, Petr Janda, Michael Prostějovský, Zdeněk Prokeš, Josef Jelínek, Zuzana Zemanová, Josef Kolín, Marcela Michaličková, Dušan Neuwerth, Jaromír Švejdík a Jan Cina.

Autor i foto: Petr Mráček