Koberce do dětského pokoje by měly nejen hravé, ale také funkční

12.09.2023

Chystáte se do dětského pokoje pořídit nový koberec nebo o tom alespoň uvažujete? V tom případě jste tady správně. V dnešním článku se totiž podíváme na to, co by takový koberec měl splňovat. Ono totiž to, aby hezky vypadal není ta nejdůležitější věc. Měl by mít také jisté vlastnosti, které vám mohou dost ulevit od starostí.

Hravé, inspirující vzory

Jak jsme již v úvodu nastínili, design je důležitý, a to nejen v případě, že chcete pořídit kusové koberce. I celoplošný přes celou místnost by měl splňovat jistá specifika. Určitě by se měl vyjímat hravými vzory, které oslovují dětskou fantazii. Pokud je vaše dítě již dostatečně velké, nebojte se jej zeptat. Vytvoříte tak prostor, který pro něj bude inspirující. Navíc dnes je na trhu obrovský výběr nejrůznějších motivů, a proto není problém pokrýt širokou škálu zájmů.

Odolnost a snadná údržba

Nyní se dostáváme k prvnímu bodu, který ušetří práci vám. Vzhledem k tomu, že dětský pokoj je hojně využíván, je potřeba, aby dětské koberce byly co nejvíce odolné a dobře čistitelné. Jedním z takových snadno udržovatelných materiálů je například nylon. Vám tak odpadnou starosti se složitým čištěním skvrn a zároveň máte jistotu, že vám nějakou chvíli vydrží.

Bezpečnost na prvním místě

Ohledně této problematiky byste měli být obzvláště pečliví. Speciálně, pokud pořizujete kusové koberce, které mají tendenci opouštět místo, kde jej položíte. Taková protiskluzová podložka vyřeší všechny vaše problémy. Koberec zůstane na místě a vy se nemusíte neustále strachovat, že se vašemu dítěti stane zbytečný úraz. A samozřejmě si dejte pozor, na to, z čeho je vyroben. Hledejte materiály, které neobsahují škodlivé látky (často bývají napuštěny v nejrůznější chemii) a jsou šetrné k dětské pokožce.

Zdroj obrázku: Serhii / Stock.adobe.com

Komerční sdělení