Křest dětské knihy spisovatele Tomáše Paura

13.12.2021

V nádherných prostorách knihkupectví a výstavní Galerii K.A.V.K.A. se ve čtvrtek 9.12.2021 křtila dětská kniha spisovatele Tomáše Paura s ilustracemi Divadelní legendy, Mistra pana Jiřího Srnce.

Kmotrou knihy měla být paní Jiřina Bohdalová, která se však vzhledem ke krátké době, která uplynula od odchodu pana Srnce a vzhledem k celoživotnímu přátelství s Mistrem ze křtu na poslední chvíli omluvila. Knihu, které pan Jiří Srnec věnoval svůj poslední tvůrčí čas, pokřtili syn Jiřího Srnce, principál Černého divadla Jiří Aster Srnec, společně s moderátorem Václavem Tittelbacem.

Dětskou knihou "Když myši vylezou ze svých skrýší" se autor zdařile přiblížil k tradiční české knižní tvorbě pro děti. Kniha pojednává o příbězích a pověstech českých, jen s tím rozdílem, že do každého z příběhů zasáhne nějaká ta myš.

Autorovi se podařilo citelným přístupem nenarušit podstatu příběhů, které známe a vyprávění je tak nejen pro děti pochopitelné ale i vtipné. Knihou se autor pokusil odpovědět i na nikdy nezodpovězené otázky, například, proč nikdo nikdy nenašel bájného Golema.

Křest nenarušili ani smutné události předchozích dnů a křest se nesl v příjemné Adventní atmosféře s uctivou vzpomínkou na pana Jiřího Srnce..

Autor i foto: Petr Mráček