Kulturní tip: Emil Viklický Trio zahraje pro Piana do škol už za pár dní – 28. 3. na Bořislavce

21.03.2023

Emil Viklický Trio ve složení Emil Viklický (piano), Jiří Stivín mladší (bicí) a Petr Dvorský (kontrabas) zahraje v úterý 28. března od 18.30 ve foyer pražského Bořislavka Centra. Návštěvníky čeká vzrušující jazzový výlet hudebním světem v podání špičkových muzikantů – od moravských lidovek až po oblíbené americké standardy v originálních úpravách Emila Viklického. Výtěžek benefičního koncertu míří na podporu projektu Piana do škol Nadace Karel Komárek Family Foundation.

Projekt Piana do škol pomáhá základním uměleckým školám na cestě za novým nástrojem

Prvních osm pian a tři klavíry zakoupila rodinná nadace manželů Komárkových v září 2020 v reakci na to, že je po návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwanu odmítl čínský klient. Do související grantové výzvy podalo žádost 152 škol, komise jich vybrala 56, z nichž 11 obdrželo nástroj okamžitě. Dalších 45 škol bylo zařazeno do veřejné sbírky. Do konce roku 2021 se mezi lidmi vybralo 9 855 000 Kč a všechny školy se mohly radovat z nového nástroje. 

 Druhé kolo sbírky Piana do škol odstartovalo 1. prosince 2022. Cílem je, aby 21 základních uměleckých škol z 11 krajů České republiky získalo nástroje (pět klavírů a 16 pianin) v celkové hodnotě 10 279 000 Kč. Benefiční koncerty v rámci sbírky Piana do škol se konají od února do června každé poslední úterý v sídle rodinné nadace Karla Komárka a jeho skupiny KKCG v Bořislavka Centru.

Více informací a odkaz na prodej vstupenek: www.pianadoskol.cz

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková