Květnové výzvy „Do práce na kole“ se zúčastnily tisíce lidí. Vybízela ke změně dopravního chování obyvatel

20.06.2019

Celkem 105 zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy rozdělených do 28 týmů se zúčastnilo celonárodní soutěže "Do práce na kole". V rámci celé metropole se zapojilo 5 869 lidí, kteří během května chodili, běhali nebo jezdili do práce na kole. Společným cílem všech účastníků květnové výzvy bylo ukázat, že cesta do práce může být strávena aktivně a navíc s pozitivními dopady na životní prostředí i sebe samé.

Zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy a městských organizací během května najezdili a nachodili dohromady 17 109 km, čímž oproti jízdě v autě ušetřili 2,5 tuny CO2 a 598 gramů pevných částic.

Nejvýkonnější účastník z řad Magistrátu hl. m. Prahy najezdil na kole během května 1 623 kilometrů. K účasti byly letos vyzvány i městské části, kterých se nakonec zapojilo devět. Nejvíce osob se zapojilo z Prahy 7, Prahy 4 a Prahy 20. Z pražských středních škol byly nejaktivnější Střední průmyslová škola stavební v Dušní a Střední škola dostihového sportu a jezdectví.

"Jízda na kole je zdravá, uvolňuje místo cestujících v MHD a pokud někdo vymění auto za sedlo bicyklu, je to ideální i pro jeho zdraví. Proto je potřeba podobné iniciativy a akce spojené s cyklodopravou podporovat," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Ačkoli výzva "Do práce na kole" již skončila, není třeba kolo odkládat. Magistrát hl. m. Prahy prostřednictvím své cyklonavigace Na kole Prahou pořádá velkou letní cyklosoutěž. V termínu od 15. 7. do 15. 9. 2019 se můžete zapojit, navštívit zajímavá místa a získat některou z odměn. Podrobné podmínky soutěže naleznete na začátku července na www.cistoustopou.cz.