Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj o Praze

18.05.2022

Nová knížka Ladislava Špačka navazuje na ucelenou řadu knih o laskavém dědečkovi a jeho zvídavé vnučce Viktorce.

Tentokrát se s nimi vydáme na procházku Prahou. Budeme se seznamovat s jejími památkami, uličkami, romantickými zákoutími, významnými budovami, ale i s důležitými pamětihodnostmi.

Dědeček vypráví Viktorce a jejím kamarádům o našich dějinách, jak těch nejstarších, tak i nejnovějších. Dovídají se tak, co utvářelo náš národní život, jakých tradic si máme vážit, jaké oběti museli naši předkové přinést za naši svobodu a šťastnou současnost. Společně poznávají všechny čtvrtě historické Prahy: Staré Město, Malou Stranu, Nové Město a Hradčany s Pražským hradem. Dědečkovo vyprávění není jen historickým výkladem, je oživováno pověstmi, příběhy, hravou formou seznamuje děti s důležitými osobnostmi našich dějin, s místy a událostmi, které by měl každý znát. Jednotlivé kapitoly slouží jako námět na vycházku.

Součástí je audiokniha, již namluvil sám Ladislav Špaček.

Ladislav Špaček (*1949) je český spisovatel, redaktor, moderátor, pedagog a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Později se na pražské univerzitě věnoval vyučování historického vývoje české gramatiky. Působil jako novinář ve zpravodajství Československé televize, a poté jako mluvčí prezidenta republiky Václava Havla.

Ladislav Špaček je známým propagátorem společenské etikety, o které napsal i řadu knih pro dospělé i děti. Pořádá přednášky o společenské etiketě, umění komunikace s médii apod. Připravil také naučný televizní pořad Etiketa, v němž zároveň i účinkoval.

Více informací o autorovi naleznete zde: https://www.ladislavspacek.cz/