Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj - Příběhy starého Orientu

14.11.2023

Dědečku, vyprávěj – Příběhy starého Orientu je další z populární série knížek Ladislava Špačka o laskavém a trpělivém dědečkovi a jeho zvídavé vnučce Viktorce.

Tentokrát se přeneseme do vzdáleného Orientu. Viktorka tráví prázdniny u prarodičů na chalupě a dědeček jí každý večer vypráví příběhy, které tvoří základ kulturního dědictví lidstva. Biblické příběhy se střídají s klasickými pohádkami Tisíce a jedné noci. Děti se tak dozvídají o potopě světa a Noemově arše, poznávají Davida a Goliáše, Šalomounovu moudrost, Aladinovu lampu i Ali Babu a čtyřicet loupežníků. Z příběhů vyzařuje moudrost dávných věků, touha po spravedlnosti i láska k vlasti a rodině. Kniha je určena čtenářům od 8 let. Součástí je i audiokniha jako dárek.

Ladislav Špaček (*1949) je český spisovatel, redaktor, moderátor, pedagog a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Později se na pražské univerzitě věnoval vyučování historického vývoje české gramatiky. Působil jako novinář ve zpravodajství Československé televize, a poté jako mluvčí prezidenta republiky Václava Havla.

Ladislav Špaček je známým propagátorem společenské etikety, o které napsal i řadu knih pro dospělé i děti. Pořádá přednášky o společenské etiketě, umění komunikace s médii apod. Připravil také naučný televizní pořad Etiketa, v němž zároveň i účinkoval.

Více informací o autorovi naleznete zde: https://www.ladislavspacek.cz/

Autor: Petr Mráček

Foto: Petr Mráček

Zpracovala: Andrea Ježková