Laminátová podlaha – spojení odolnosti a snadné údržby

26.04.2021

Pokud sháníte podlahu do interiéru, kde denně projdou desítky či stovky lidí, poté je skvělou volbou především laminátová podlaha. Ta si své místo najde i v těch nejvíce zatěžovaných prostorech, jako jsou například kancelářské budovy či chodby různých veřejně přístupných objektů. Jedná se totiž o podlahu, která je vysoce odolná - ani po letech užívání na ní nebudou patrné žádné výraznější známky opotřebení.

Zároveň jde o podlahovou krytinu, která je vděčná, co se její údržby týče, a to hned ze dvou důvodů, jednak se na ní díky jejímu povrchu špatně drží nečistoty, tudíž se jejímu uklízení není třeba věnovat tak často. Schopnost nezadržovat špínu jenom podtrhuje vhodnost laminátové podlahy do vysoce zatěžovaných prostor. Pokud však laminátovou podlahu budete přeci jen muset uklidit, tak vás čeká opravdu snadná práce, jednoduše ji setřete vlhkým mopem. To je druhý z důvodů, proč je její údržba tak lehkou záležitostí.

Ideální podlaha do bytu, dostupná v mnoha dekorech

Zatím jsme se zmínili pouze o využití laminátových podlah do místností s vysokou zátěží, avšak jedná se také o podlahovou krytinu, která je vhodná do bytů i rodinných domů, především se hodí do obývacích pokojů a ložnic. Další z předností laminátových podlah je pak skutečnost, že jsou dostupné v opravdu širokém množství dekorů a různých vzorů.

V případě, že vás laminátová podlaha zaujme svými vlastnostmi, mezi něž se kromě vysoké odolnosti a snadné udržovatelnosti dále ještě řadí například její dlouhá životnost či fakt, že se jedná o antistatickou podlahovou krytinu vhodnou pro alergiky, tak není žádný problém ji sehnat v takovém odstínu, který bude ladit s ostatním vybavením bytu. Na trhu jsou jak světlé, tak i tmavé laminátové podlahy v dekorech tradičního, ale i exotického dřeva. V porovnání se dřevem však podlaha vyrobená z laminátu neztrácí svou původní barvu a strukturu ani po letech.

Snadná pokládka je další z výhod laminátových podlah

Aby toho nebylo málo, tak laminátové podlahy jsou žádané i kvůli jednoduchosti jejich pokládky. Jsou totiž určeny k položení takzvaným plovoucím způsobem, to znamená, že nejsou k podkladu připevňovány hřebíky ani lepidlem. Jednotlivé lamely této podlahové krytiny jsou spojovány pomocí click systému. To z pokládky laminátových podlah dělá nejenom snadnou, ale i rychlou záležitost.

V neposlední řadě se jedná i o podlahy, jež se hodí pro podlahové vytápění. Pozor však na to, abyste si pořídili voděodolnou laminátovou podlahu, pokud ji plánujete použít jako podlahovou krytinu pro vytápění koupelny. Běžné laminátové podlahy totiž vodu příliš nemusí, avšak ty voděodolné jsou vhodné právě do koupelny nebo kuchyně.

komerční sdělení

Foto: ilustrační

Image by Karrie Zhu from Pixabay