Lék na špatnou náladu pro děti, rodiče i prarodiče? Rozhodně nové album Z pohádky do pohádky!

11.03.2021

Kdo by neměl rád pohádky... Provázejí nás životem od našeho dětství po podzim našich dní.

Nejprve nám je před spaním četly babičky a maminky, některé nám vyprávěli i dědečkové a tatínci. Když jsme pak v televizi viděli první pohádky, animované nebo hrané, vznikla z toho takřka na sto procent láska na celý život. Mnohé pohádky jsou nemyslitelné bez písniček. Z některých se mnohdy stanou obrovské hity, pravé evergreeny, které si notuje mnohdy každý napříč generacemi. V současné době, která není lehká pro nikoho z nás, se k pohádkám plným lásky, laskavého humoru a naděje utíkáme i proto, neboť jsou snad jediným místem na světě, kde všechno dobře dopadne. Kde zvítězí dobro nad zlem.

Lékem na špatnou náladu pro děti, rodiče a prarodiče by v právě probíhající tvrdé uzávěře České republiky mohlo být nové album Z pohádky do pohádky. Čím dál úspěšnější popový a muzikálový zpěvák Jakub Hübner na ně nahrál ty nejkrásnější písničky z filmových pohádek a komedií (Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna, Dívka na koštěti, Pyšná princezna, Sedmero krkavců a Šíleně smutná princezna). Diskofilové se na tomto albu dočkají i duetu z muzikálu na ledě Mrazík a dvou písní z animovaných pohádek (Na vlásku a Sněhurka a sedm trpaslíků).

A co by to bylo za pohádku bez princezny? Proto si Jakub Hübner na toto album pozval rovnou čtyři princezny české populární hudby - Dashu, Natálii Grossovou, Michaelu Štikovou Gemrotovou a Soňu Jungovou. S Dashou Jakub nazpíval duet A pohádky je konec z pohádky Nesmrtelná teta, s Natálií duet Mně se zdá, že svítá nám z pohádky Na vlásku, s Michaelou duet Mé přání z muzikálu Mrazík a se Soňou pak slavný duet Znám jednu starou zahradu z pohádky Šíleně smutná princezna.

Kvalitní písně si žádají i kvalitní hudební těleso. Pod taktovkou Michala Macourka se v nahrávkách představuje muzikálový orchestr CMPO, který je Jakubovou domovskou kapelou nejen ve studiových snímcích, ale také na koncertech.

Toto album pak vychází nejen na CD, ale i v limitované edici na USB nosičích, tak zvaných "fleškách". V distribuci Supraphonu jde o vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky jsou na "fleškách" k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.

Producentem všech nahrávek je moderátor rozhlasového pořadu Muzikál expres a libretista Michael Prostějovský. Ten s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem pro Jakuba Hübnera a jeho muzikálový projekt napsal hned úvodní písničku Sbírka snů. A proč Michael Prostějovský s Jakubem Hübnerem natočil právě toto album?

"Už loni na jaře jsme začali přemýšlet, jaké další CD by si Jakub se svým skvělým a nezaměnitelným hlasem zasloužil", vysvětluje Prostějovský. "Přiznám se, že mne vždy lákala koncepční hudební alba. Už v roce 1968 jsem stál společně se skladatelem Václavem Zahradníkem u zrodu dnes již legendárního pohádkového alba Šípková Růženka s Jiřím Kornem a skupinou Rebels. A můj vůbec první písňový text Nářek převozníka také vycházel z pohádkového příběhu. Pohádkový svět mi tedy rozhodně není cizí. Věřím, že důvěrně známé pohádkové písničky osloví v nových verzích i další generace posluchačů. Moc bychom si to přáli".