LUBOŠ POSPÍŠIL představuje svůj nový singl "Dál cestu znám" a oznámil open air koncert na Občanské plovárně

03.05.2024

Luboš Pospíšil, známý beatový písničkář, který oslavil 40 let od vydání svého debutového alba "Tenhle vítr jsem měl rád", právě vydal nový singl nazvaný "Dál cestu znám".

Tato novinka, předzvěst věcí příštích, přináší zvuk, který je charakteristický pro Pospíšilův umělecký know how, avšak s novým, říznějším nádechem. Singl vznikl ve spolupráci s kapelou 5P a slibuje být jedním z vrcholů nadcházející koncertní sezóny.

Pospíšil se inspiroval svým nedávným turné k výročí alba "Tenhle vítr jsem měl rád", kde se rozhodl pro tvrdší rockovou verzi nového singlu. Zkušenosti z tohoto turné ho vedly k tomu, že se rozhodl pro odlišný zvuk, který byl v plné míře oceněn publikem. Text skladby popsal Pepa Lábus, který zachytil cestu písničky od jejího vzniku až po posluchače.

Realizace singlu byla podpořena Martinem Vajglem, který je známý jako "univerzál No. 1 mezi tuzemskými bubeníky", a kytaristou Mirkem Linhartem, který dodal skladbě hardrockový nádech. Ondřej Fencl, kapelník 5P, pak dodal své stylové klávesy, čímž doplnil zvukovou paletu nového singlu.

Nová skladba "Dál cestu znám" není pouze samostatným projektem, ale i příslibem dalších novinek. Luboš Pospíšil naznačuje, že se připravuje další materiál, avšak zatím není jisté, zda bude pokračovat v ostřejším zvuku, který představuje aktuální singl. Pospíšil preferuje různorodé projekty a je otevřen všem zvukovým experimentům.

Další plány kapely 5P zahrnují jarní turné, letní festivaly a speciální koncert ve středu 4. září v pražské Občanské plovárně. Tento open air koncert bude Lubošův první pražský koncert pod širým nebem v tomto století, a bude obsahovat jak staré, tak nové hity, včetně aktuálního singlu "Dál cestu znám".

Sledujte tuto nezaměnitelnou hudební osobnost a nechte se unést novými melodiemi a texty, které nám přináší.

Autor: Lukáš Krajčo

Foto: Lucie Kovářová