Masáž jako podpora při hubnutí

21.12.2020

Chcete zhubnout přebytečné kilogramy a nedaří se vám? Podpořte své snažení pravidelnou masáží. Poslouchejte své tělo, nepřetěžujte jej při cvičení a dopřejte si také odpočinek. Nezapomínejte ani na zdravý a vyvážený jídelníček.

Jak masáž funguje

Masáž uvolní mysl, ale také svaly. Díky ní budete lépe regenerovat a po cvičení budete plní energie. Dopřejte si masáž, která působí na všechny smysly a naučí vás chápat, jak přesně funguje vaše tělo. Pokud si vyberte erotickou masáž pro páry, zjistíte, kde na těle máte umístěny erotogenní zóny a jednodušeji tak obnovíte svůj milostný život.

Jakou vybrat masáž

Hubnutí podporujte sportovní masáž, kterou byste si měli dopřát po náročném sportovním výkonu. Vhodnou alternativou je i lymfatická masáž, díky které se zbavíte pocitu těžkých nohou a nebudete v těle zadržovat vodu. Erotická masáž, případně tantrická masáž podpoří vaši motivaci a pevnou vůli. Hubnutí tak pro vás bude mnohem příjemnější a vaše psychika stabilnější.

Pravidelnost

Na masáž si zajděte alespoň jednou týdně. Pokud řešíte akutní problémy s pohybovým aparátem, rehabilitujete po úraze nebo si chcete dopřát slastné zážitky, tak se nebojte chodit pravidelněji. Velkou výhodou pravidelnosti jsou rychlejší výsledky a fyzická i psychická rovnováha.

Čas na odpočinek

Dopřejte si čas na odpočinek, a to jak po práci, tak po cvičení. Nemusíte cvičit každý den, stačí když budete cvičit obden, případně delší lekce cvičení třikrát týdně. V době, kdy máte naplánovaný odpočinek si zajděte na zmíněnou masáž.

Jak často cvičit

Délka cvičení závisí na tom, zda chcete zhubnout, získat víc svalové hmoty nebo třeba jen udržovat svou fyzickou kondici. Pro hubnutí je ideální cvičit třikrát týdně, alespoň 40 minut. Případně zkuste každý den cvičení okolo 20 minut. Najděte si takové cvičení, které vás bude bavit a motivovat k tomu, abyste u něj vydrželi. Pokud cvičíte v pohodlí svého doma, využijte posilovací stroje, ale i cvičení s vlastní váhou.

Image by Jürgen Rübig from Pixabay