Miss Čermáková reprezentuje ČR na světové soutěži. Jak vypadá její národní kostým?

13.11.2023

Vítězka Miss České republiky 2021 Helena Čermáková odletěla na světovou soutěž krásy The Miss Globe 2023. S národním kostýmem nasadila vysokou laťku, ten jí vytvořila Anna Tejklová ve spolupráci s Preciosou.

Vítězka Miss České republiky 2021 Helena Čermáková odletěla soutěžit na světovou soutěž krásy The Miss Globe do Albánie! Jedna ze zásadních disciplín světových soutěží krásy, kde mohou dívky zaujmout porotu, je defilé v národním kostýmu. Helena oslovila pro výrobu svého modelu v této kategorii návrhářku a výtvarnici Annu Tejklovou vystupující pod jménem Anna Anna, která už jednou zabodovala s originálním národním kostýmem pro vítěze světové soutěže Man of The Year 2022 Dominika Chabra.

Inspirací pro Annu Tejklovou byl pojem "Magická Praha" a takhle si ji představila, kdyby se zhmotnila v ženu.

Kostým je kompletně ručně malovaný a zdobený kameny od české značky Preciosa, která přímo ke kostýmu vyrobila i set šperků. Tři zlaté lví hlavy odkazují k českému národnímu znaku lva a mají symbolizovat tři části naší země, tedy Čechy, Moravu a Slezsko, z nichž má každá svou vlastní (lví) hlavu.

hem finále se rozdává více titulů, kdy jeden z nich je nejhezčí národní kostým, nebo Miss Elegance, ten v roce 2020 získala Nikola Kokyová, vítězka Miss ČR 2019. Půjde Helena ve stopách Nikoly Kokyové?

Živé vysílání z finálového galavečeru mohou fanoušci sledovat na https://themissglobe.com/

TZ  Anna Tejklová, Miss České republiky