Miss České republiky 2023 zahájena prvním castingem

12.05.2023

V neděli 7. května se rozjel kolotoč neveřejných castingů, z nichž vzejdou nejkrásnější dívky pro letošní rok. Již první kolo naznačilo, že i letos bude výběr finalistek velmi náročný. Z prvního castingu porota vybrala celkem deset semifinalistek.

Studentky středních i vysokých škol, sportovkyně, tanečnice, začínající modelky – mladé slečny se spoustou zkušeností spojovala jedna vize, a to stát se nejkrásnější dívkou České republiky pro rok 2023. V porotě, která rozhodovala o jejich další cestě do finále, zasedla Pavlína Jagrová, II. Vicemiss České republiky v roce 2022 a Natálie Kovářová, Miss Sympatie 2022. Obě si velmi dobře pamatují, jak přišly na první casting před rokem a co vše musely za ten rok zvládnout.

"Upřímně jsem ani nepočítala s tím, že postoupím do semifinále, takže moje radost byla obrovská a od té chvíle jsem věděla, že do toho chci dát všechno," vzpomíná Natálie na svůj casting a Pavlína ji doplňuje: "Byl to pro mě významný den plný napětí a očekávání toho, co mi tato nová příležitost přinese".

Další kola castingů budou vyhlášena na webu Miss České republiky www.miss-ceske-republiky.cz a na sociálních sítích soutěže. Krásné dívky, které splňují pravidla pro účast v soutěži, mají stále možnost se přihlásit. A nejen to. Stejně jako vloni, i letos některé dostanou příležitost postoupit rovnou do semifinále díky divoké kartě. Tu bude udělovat loňská vítězka Miss Andrea Kaplanová. Sama vybere slečny, které objeví na sociálních sítích jako nejlepší adeptky. Stačí, aby byly vidět, aby je jejich přátelé a blízcí označili a aby si jich loňská miss všimla.

Stejně jako v předchozích letech je i letošní ročník Miss České republiky spojen s dobročinnou akcí Počítače dětem

"Náš projekt pomáhá rodinám v nouzi, aby i jejich děti mohly mít doma kvalitní počítače a mohly studovat stejně jako jejich vrstevníci. Zajišťujeme techniku od dárců, repasujeme ji našimi odborníky a hledáme potřebné rodiny," vysvětluje ředitel soutěže Miss Česká republika a zakladatel projektu Počítače dětem Robert Novotný. Brzy uvidíme, jak se do dobročinnosti zapojí i letošní semifinalistky.

Zdroj: Miss České republiky, Robert Novotný

Foto: Ondřej Čapka