Miss České republiky je Helena Čermáková

09.11.2021

V sobotu 6. listopadu v hotelu Jalta a restauraci Yalta Craft Bistro proběhlo finále Miss České republiky, kdy ředitel soutěže Robert Novotný překvapil zábavným konceptem finále, které vygradovalo do závěru plného energie.

Organizátoři se popasovali s novými proticovidovými opatřeními tak, že ve světové premiéře využili moderní technologie, která umožnila rozdělit publikum a hlediště na dvě místa, mezi kterými probíhal přímý přenos. Zatímco publikum složené z rodin a fanoušků dívek z jednotlivých měst podporovalo dívky přes telemost, dívky se utkaly ve filmovém studiu. Vítězkou Miss České republiky 2021 se stala dvacetiletá Helena Čermáková z Otrokovic. První Vicemiss ČR osmnáctiletá Sarah Horáková z Velkých Pavlovic vybojovala také titul Miss Naděje. Ten uděluje mezinárodní Unicef za přínos charitě, titul vyhlásila výkonná ředitelka Unicef Česká republika, Pavla Gomba a za přítomnosti loňské držitelky titulu Miss Naděje, Kristýny Hyské, předaly tuto cenu společně. Druhou Vicemiss ČR se stala čerstvě osmnáctiletá Valerie Váňová z Lomu. Titul Miss Silueta pro dívku s nejlepší postavou putuje do Plzně devatenáctileté Barboře Kučerové. Titul Miss Sympatie, kterou volí veřejnost, vybojovala jednadvacetiletá Veronika Sandholzová z Chlebů. Během večera se o styling soutěžících dívek postaralo hned několik stylistů. Extravagantní modely kolekce Denim představila Olga Rusakova ve spolupráci s Irinou Larionovou, plavky speciálně pro tento večer ušila firma RN Swim a o módní přehlídku večerních šatů a tvorbu šatů na samotnou korunovaci se postarala Šárka Ordošová.

Celým večer provázelo hned pět moderátorů. Ve studiu se o program postaral herec a zpěvák Vojtěch Drahokoupil, Miss ČR 2019 Nikola Kokyová a Miss Sympatie a Miss Silueta 2020 Simona Šimková, kterou diváci znají z televizních obrazovek TV Nova. V hotelu Jalta programem provázel moderátor Michal Šeda s vítězkou Miss ČR 2018 Ivetou Maurerovou.

Celý přímý přenos diváci mohli sledovat nejen na facebooku Miss České republiky, rádií Frekvence 1 a Evropa 2, ale též na portálu TN.CZ. Vyhlášení vítězky odvysílala TV Nova ve večerních Televizních novinách. Odkaz na reportáž https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/447768-boj-o-nejkrasnejsi-cesku-vrcholi-mezi-temito-divkami-se-rozhodne

Do soutěže Miss České republiky byly věnovány následující ceny: roční pronájem vozu značky KIA Motors od AUTOBOND GROUP v hodnotě 170 tisíc korun, korunky a šperky českého výrobce JSB Bijoux v hodnotě 280 tisíc korun, za Aurum Clinic estetické služby od doktorky Ivany Němečkové v hodnotě 60 tisíc korun, květinové boxy od Le Diamant Rose v hodnotě 80 tisíc korun, vlasová kosmetika od, Brazil Keratin v hodnotě 100 tisíc korun, produkty k péči o pokožku značky TOUCHBeauty v hodnotě 50 tisíc korun, audio bezdrátová elektronika Lamax v hodnotě 20 tisíc korun, fotoslužby ateliéru Photo-Lenory v hodnotě 60 tisíc korun, šaty na míru od návrhářky Šárky Ordošové v hodnotě 80 tisíc korun, kadeřnické služby salonu Dlouhovláska v hodnotě 100 tisíc korun, roční kontrakt od IT e-shopu Mironet v hodnotě 100 tisíc korun, produkty k péči o vlasy značky Vitco v hodnotě 120 tisíc korun, plavky od RN Swim v hodnotě 30 tisíc korun, přírodní kosmetika značky Skinny Coco v hodnotě 30 tisíc korun, produkty vinařství Pavlovín v hodnotě 50 tisíc korun, minerální šperky značky JK3 Bijoux v hodnotě 50 tisíc korun, wellness pobyt v Infinit Sen v hodnotě 120 tisíc korun. Na vítězku čeká také od partnera Mattoni 1873 a.s. pitný režim pramenité vody Aquila na jeden rok. Celková hodnota cen dosáhla jednoho a půl milionu korun.

Zdroj: Miss ČR, foto Ondřej Čapka a Marina Provaznik
Foto: Ondřej Čapka