Miss České republiky Social Media 2019 Dominika Fousová

31.05.2020

Přečtěte si rozhovor s Miss České republiky Social Media 2019 Dominikou Fousovou!

Otevřela vám soutěž Miss České republiky nové příležitosti?

Samozřejmě, že ano. Každá zkušenost tohoto typu vás někam posune, obohatí vás a postrčí dál vstříc novým kontaktům a možnostem. Soutěž Miss České Republiky spolupracuje s mnoha významnými lidmi, díky kterým se teď můžeme podílet na různých projektech, nebo se účastnit módních přehlídek, focení a společenských událostí. Jako novou příležitost také vnímám možnost podílet se na organizaci nového ročníku Miss ČR 2020.

Jak vnímáte současnou koronavirovou krizi jako vystudovaná farmaceutka?

Vzhledem k mé práci v lékárně jsem se po celou dobu snažila brát situaci s nadhledem a zachovávat klid. Samozřejmě jsem naplno respektovala nařízení vlády o nouzovém stavu a používala pomůcky k ochraně sebe i svého okolí. Vše ale tak nějak přiměřeně a s chladnou hlavou. Člověk si musel zachovat svůj vnitřní klid a zdravý rozum, aby ho každodenní kontakt s vyděšenými pacienty příliš nevyváděl z míry. Naopak jsem se snažila udržet u nás v lékárně, příjemné prostředí pro nás i naše pacienty. 

Bylo to náročné období, nikdo jsme nevěděli, jak daleko až můžou krizová opatření zajít. Nyní jsem moc ráda, že situace se podařila dostat pod kontrolu, vše se vrací do normálu a v lékárně zavládl klid. Jen aby toho klidu nebylo až příliš vzhledem k tomu, jak v době koronavirové měli lidé tendence koupit si nejlépe celou lékárnu i s lékárníky domů do zásoby.

Jste zasnoubená. Prozraďte nám, prosím, kdy plánujete svatbu?

To je teď trochu těžká otázka. Náš velký den jsme měli naplánovaný na 11. července. Bohužel ale kvůli nastalé situaci se s přítelem spíše přikláníme k odložení svatby na klidnější období. Jsme spolu už 10 let, rodinu nečekáme, není důvod v této situaci pořádat svatbu za každou cenu. Máme rádi vše v klidu a v pohodě.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za zatím největší úspěch?

Za úspěch považuji vše, co pro mě má teď či do budoucna nějakou hodnotu, ať už profesní, či osobní. 

Tím nejdůležitějším je pro mě to, že se mi podařilo být v životě šťastná, na čemž se podílí vícero úspěchů, přičemž každý z nich je jinak velký, má pro mě specifický význam a jsem na něj hrdá. Samozřejmě největší roli sehrálo dosažení mého vysokoškolského vzdělání, jakožto mého cíle už od dětství. 

Jak už jsem ale řekla, cením si i úspěchů menších, respektive takových, k nimž byla cesta poněkud snazší, než k dosažení titulu PharmDr. na UK. Mnoho lidí by si asi myslelo, že nyní na druhou příčku posadím svojí korunku k titulu Miss ČR Social Media 2019 a mají svým způsobem pravdu. Nicméně za větší úspěch, myšleno životní posun směrem kupředu, považuji celou cestu soutěží, která nebyla vždy úplně jednoduchá, ale podařilo se mi jí zvládnout. Takže jak se to říká? Cesta je cíl? Ano, také si to myslím.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete zůstat ve světě modelingu, focení a soutěží krásy nebo máte jiné priority?

5 let je pro modelku dlouhá doba. Vzhledem k mému věku se za 5 let v modelingu už spíš nevidím. Možná okrajově, pro radost, když můj exteriér povolí (smích). A co se týče soutěží krásy, tak jsem si opravdu jistá, že Miss České Republiky byla mojí poslední. Tahle cesta už pro mě dál nejspíš nepovede. Nicméně prošla jsem si tím, bylo to skvělé a nikdy bych to za nic nevyměnila, budu mít hodně na co vzpomínat. Nyní je pro mě do budoucna větší prioritou má profese - farmacie.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Vzhledem k mé touze léčit jakýmkoliv způsobem všechna zvířata, která se octla v mé blízkosti, jsem se jako malá chtěla stát zvěrolékařkou. Pak jsem se přes sen o chirurgii, oční chirurgii a patologii dostala až k farmacii, u které jsem nakonec zůstala a jsem za to moc ráda. Zálusk na tento obor jsem začala mít někdy v 6. třídě na základní škole, když mi můj táta ukázal vysokoškolský diplom mého pradědy, který též vystudoval farmacii na UK. Nadchla jsem se pro to a v dalších letech jsem už o ničem jiném ani moc neuvažovala, zkrátka jsem od té doby měla jasno v tom, čím chci být.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Na to se mi těžko odpovídá, ale přátelé o mě říkají, že jsem nezmar a nekonečný optimista, kterého jen tak něco nerozhodí. Naši zase říkají, že vždy, když se do něčeho pustím, tak to dotáhnu do vítězného konce. No doufám, že mají pravdu. Za sebe bych dodala, že jsem společenská, veselá, upovídaná, cílevědomá a snad i spolehlivá...

Kdo je pro vás symbolem krásy?

Tak to opravdu takhle neumím říci. Za symbol krásy bych považovala někoho, kdo má úplně všechna "nej" jaká si umím představit. A popravdě netuším, kdo by to mohl být. Znám spousty krásných žen a mužů, ale koho z nich bych jmenovala symbolem krásy, to nevím...

Kdo vás ve vaší kariéře nejvíc podporuje?

Samozřejmě největší oporou ve všem, do čeho se pustím, je mi vždy má rodina a můj partner.

Proč jste se přihlásila do soutěže Miss České republiky?

Samozřejmě to byla touha po tom kolotoči focení, přehlídek, zábavy, společenských akcí, nových lidí a zážitků. Mám ráda zábavu a akční život a toho se mi po celou dobu trvání soutěže dostávalo plnými doušky. Přihlásila jsem se a doufala, že přesně takhle hektické a skvělé to bude....  

Kdo je vaším vzorem?

Životní vzor asi úplně nemám. Nebo se to nedá říci takhle jednoznačně. Snažím se být spíše sama sebou a jít si svojí cestou tak, jak si to sama, často tvrdohlavě, usmyslím. Pokud ale jako životní vzor lze chápat někoho, koho opravdu respektuji a jehož názoru jsem občas schopná věřit více, než tomu svému, je to jedině můj starší bratr.

Na jaký moment ze soutěže si budete pamatovat nejvíce?

Momentů, na které si budu pamatovat, je spousty, ale asi nejvíce budu vzpomínat na svůj postup do finále. Byl to skvělý pocit, ještě zvlášť, když jsem postoupila společně s Anetou Dvořáčkovou, se kterou jsme se poznaly už na castingu. Bylo to neskutečné, že teď jsme spolu i ve finále a můžeme obě dál pokračovat v soutěži až do konce.

Co pro vás znamená být Miss České republiky?

Jednoznačně velkou radost, nové příležitosti a velká spousta nových zážitků a přátelství. Miss je jako má druhá rodina...

Berete soutěž Miss České republiky jako možnost seberealizace nebo splnění snu?

Když jsem se jako dítě koukala každý rok na soutěže Miss v televizi, v tu dobu to byl velký sen. Pak jsem ale trochu vyrostla, stanovila si životní priority, začala studovat a jakékoliv aktivity v soutěžích krásy a celkově v modelingu se pro mě staly další možností seberealizace. Nejsem člověk, který chodí jen do školy či práce a pak domů. Zkrátka nemůžu svůj život naplňovat jen tím, co musím. Potřebuji také dělat něco navíc, něco, co zkrátka chci a co mě baví a co má pro mě nějaký smysl.

Dostáváte nové nabídky spolupráce ze světa modelingu nebo focení?

Ano, a je to skvělé. Už v rámci umístění v Miss ČR bylo mezi hlavními cenami focení, či účasti na módních přehlídkách. Kvůli nouzovému stavu teď byla celkem dlouhá pomlka, ale v tuto chvíli už se vše zase pomalu rozjíždí a já se už nemůžu dočkat dalších akcí.

Čeká vás postup do zahraničních soutěží krásy, pokud ano, jaké jsou vaše pocity před soutěží? Jsou to obavy nebo radost?

Pokud se nepletu, tak postup na světovou soutěž se týká pouze prvních třech vítězek, takže ne.

Máte za sebou jiné studijní, osobní nebo pracovní úspěchy?

Tak pokud vynechám matematické olympiády na základní škole (smích), tak je to určitě pár krásných korunek ze soutěží Miss, nebo účasti na prestižních módních přehlídkách, jako je např. Czech fashion week či Made in Jablonec. A jinak doufám, že ještě pár dalších úspěchů v budoucnu přijde. Například atestace v oboru farmacie, ale to bude ještě běh na dlouhou trať.

Co vás životní styl? Sportujete a žijete zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Samozřejmě se snažím žít zdravě a pravidelně sportovat, pokud čas alespoň trochu dovolí. Není to ale nic, do čeho bych se musela nutit nebo se nějak zvlášť přemáhat. Baví mě to a když nějakou dobu není na sport čas, začnu být protivná (smích). Potřebuji se vybít, zapotit se, uvolnit endorfiny, zkrátka si dát pořádně do těla. A když mám pak druhý den namožené a bolavé svaly, tak to je přesně ono! Samozřejmě žádná striktní pravidla bych dlouhodobě neudržela v kurzu, takže když zkrátka mám chuť na hranolky, tak si je dám a žádné výčitky přitom určitě nemám. Občas přeci hřeší každý...

Děkujeme za rozhovor

Honza Vavřička

Fotografie do redakce zaslala Dominika Fousová.

Foto:

Aleš Funke

Jiří Šubrt

Michael Šafařík

Milan Žovín

Robert Novotný

Rostislav Duffek