Miss ČR a Počítače dětem

10.03.2021

Přinášíme vám vyjádření vítězky Miss České republiky 2019 Nikoly Kokyové k současné situaci, opatřením a novinkám, které se chystají.

Vyhlášení nových vítězek Miss České republiky 2020 se blížilo, ale z důvodu vládních opatření jsme s respektem a pokorou přijali všechny zákazy. Uvědomujeme si vážnost celé situace a ráda bych vám touto cestou i poděkovala za vstřícnost a trpělivost.

Ročník 2020 stále není uzavřen, ale my pevně věříme, že ihned po Velikonocích, jakmile to alespoň trochu situace dovolí, uskutečníme dlouho plánované vyhlášení vítězek Miss České republiky 2020. Již nyní víme, že vyhlášení bude online, bez přítomnosti hostů a za přísných hygienických opatření. Každá změna je pro nás příležitostí ke zlepšení a k vymyšlení nových nápadů, jak soutěž a spolupráci s partnery posunou dát.

Proto bych vás ráda informovala o novinkách soutěže a aktualitách v našem okolí. V sobotu 20. února proběhlo vyhlášení TOP8 finalistek, které se probojovaly do tzv. superfinále. Přímý přenos byl přenášen na TN.cz a sociálních sítích (Frekvence 1 a Miss České republiky). Záznam přenosu naleznete zde. A reportáž o výsledcích výběru TOP8, odvysílanou v Televizních novinách se sledovaností 1,2 mil, přikládám zde. Kromě podpory TV o nás můžete slyšet na rádiích Frekvence 1 a Evropa 2, nebo si o nás přečíst v deníku Metro.

Mezitím, co kulturní akce jsou zcela zakázány, snažíme se pomáhat na frontách, kde je to nejvíce potřeba. A to je výuka dětí prostřednictvím projektu Počítače dětem. Přijměte pozvání ke zhlédnutí reportáže (zde), kdy se nám podařilo zviditelnit projekt natolik, že se do něj zapojily i známé tváře. Kromě známých tváří z kulturně společenského života jsme získali náklonnost ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva financí, Ministerstva životního prostředí a dalších (PS a Senát).

Ráda bych vám touto cestou velmi poděkovala za trpělivost a vstřícnost. V současné době se aktivně věnujeme projektu Počítače dětem a přípravám finále Miss ČR. Brzy vás budu kontaktovat o nadcházejících termínech a věřím, že se co nejdříve opět setkáme na nějaké pěkné kulturní události.

Nikola Kokyová, MBA
vítězka Miss České republiky 2019