Modal, bavlna budoucnosti

26.01.2021

Odborníci se snaží vyvíjet stále nové materiály, které jsou v mnoha ohledech lepší a odolnější, než ty původní. Modal je přírodní materiál, který je příjemný na dotek a budeme o něm slyšet stále častěji.

Vhodné pro prádlo

Klasická bavlna nás provází již po mnoho generací a nedáme na ni dopustit. Je hebká, příjemná na omak a velmi praktická, navíc ji mohou nosit i lidé s citlivou kůží. Šijí se z ní trička, kalhoty, spodní prádlo, pyžama, ložní prádlo a téměř vše, co vás napadne. Modal všechny tyto vlastnosti splňuje a má i něco navíc, je tak skvělý právě pro použití pro spodní prádlo. U tohoto kousku oblečení totiž vyžadujeme dokonalé pohodlí a příjemné nošení. Modal nedělá žmolky ani při častém nošení, drží tvar i barvu i po mnoha vypráních, dobře saje vlhkost a na dotek je hebký. V kombinaci s dalšími materiály je tak ideální právě pro pro výrobu všech typů spodního prádla, ať už jsou to pánské boxerky nebo dámské kalhotky, a používá se také pro výrobu županů či ložního prádla. Je vhodný na textil, od kterého čekáme jemný a pohodlný materiál.

I pro nové materiály

Modalové vlákno patří mezi moderní materiály, vyvinuto bylo teprve v sedmdesátých letech minulého století. Vyrábí se z celulózy, která je přirozeně obsažena v buněčných stěnách rostlin, zejména bukového a smrkového dřeva. Po chemické modifikaci je vlákno dvakrát pevnější než bavlna a při stejné gramáži pojme až o polovinu více vlhkosti. Pro dámské i pánské spodní prádlo je tento materiál skvělý i kvůli vzdušnosti, zachování barev a snadné údržbě. Modal se nevytahá ani nemění tvar, je odolný a zachovává si svou pružnost.

Dobře si modalová vlákna rozumí s vlákny mnoha dalších materiálů, jako je elastan, polyester nebo oblíbená bavlna. Hodí se ke směsování s dalšími syntetickými vlákny, což přináší nové materiály, odolné, pevné a stálobarevné. 

komerční sdělení