MY KLUCI Z BRNA: Vzpomínky na Židenice v humorném podání Jaroslava Kravky

14.03.2024

V rámci knižního světa se chystá něco jedinečného – Jaroslav Kravka, rodák z Brna, právník a tvůrce nezapomenutelných televizních pořadů, přichází s novou sbírkou humoristických historek pod názvem My kluci z Brna.

Kniha nabídne čtenářům výběr nejlepších příběhů, které Kravka původně tvořil pro pořad Českého rozhlasu Brno Srdcovky Zdeňka Junáka.

Vázání knihy, formát 147×200 mm, 169 stran, a ilustrace v textu přidávají na kouzlu tomuto jedinečnému dílu, které bude dostupné za přijatelnou cenu 259,-.

OBSAH KNIHY:

My kluci z Brna vrátí čtenáře do dětských let autora, který strávil své nezapomenutelné chvíle v brněnských Židenicích. Kravka se svérázným humorem a nostalgií vzpomíná na postavy a místa, jež v moderní době vymizela. S úsměvem a výrazným jazykem čtenáři prochází doby nedávné minulosti a sdílí s nimi humorné příběhy svého dětství.

O AUTOROVI:

Jaroslav Kravka, narozený v roce 1952 v Brně, je muž mnoha talentů. Přestože vystudoval práva, nikdy se tomuto oboru nevěnoval. Začínal jako novinář a následně pracoval téměř třicet let jako dramaturg v České televizi. Kravka se podílel na vytváření velkých zábavných pořadů, spolupracoval s významnými osobnostmi české audiovizuální scény a přivedl na obrazovky mnoho nezapomenutelných momentů.

Ukázka z knihy: U DRÁPALŮ

Autor nám v krátké ukázce představuje atmosféru restaurace U Drápalů, která byla jedním z nejživějších diskusních míst ve čtvrti. S humorem a živým popisem přibližuje kulinářské dobrodružství té doby, přičemž nostalgicky vzpomíná na chutě a zážitky, které tvořily jeho dětství.

My kluci z Brna slibuje být nejen knihou plnou smíchu, ale také oknem do minulosti brněnských Židenic a doby, kdy se život točil pomaleji a s větším důrazem na lidské příběhy. Jaroslav Kravka nám skrze své vyprávění nabízí příležitost zasmát se, vzpomenout si na vlastní dětství a poznat neopakovatelný kouzlo časů, které už nevrátíme.

Ilustrace: Radovan Veselý 
Autor: Lukáš Krajčo