Na balkoně i terase za každého počasí. Jak se schovat před sluncem i deštěm?

11.01.2022

 Je váš byt či dům opatřen balkonem či terasou? Pak jistě oceníte zakrytí, abyste mohli odpočívat na čerstvém vzduchu za každého počasí a prodloužit si tak pobyt venku. Jak to ale provést? Doporučujeme markýzu.

Markýza proti dešti

Ať už sedíte na terase či balkonu, pokud začne pršet, je výsledek stejný - schováte se do interiéru bytu či domu a začnete uvažovat o vhodném zastínění před nešvary počasí. Markýzy proti dešti jsou velmi oblíbené a na trhu najdete velké množství designů a použitých materiálů.

Mezi nejoblíbenější patří zejména kazetová markýza. Ta se vyznačuje především příjemným designem, který při složení nenarušuje vzhled domu. Disponuje velkou zakrývací plochou, která může mít až 28 metrů čtverečních. Zde samozřejmě záleží na ploše, kterou potřebujete zakrýt.

Markýza versus horké sluneční paprsky

Jak se efektivně schovat před sluncem? Možností pro zastřešení terasy je klasická markýza se sklonem, která zabraňuje ostrému odpolednímu slunci v letních měsících a je často doplněna stříškou. Ve většině případů je markýza navinuta na hřídeli a vysunuje se pomocí kloubových ramen.

Pokud disponujete balkonem, jsou k dispozici varianty balkonových markýz, které se vyrábí v menších rozměrech a jejich sklon při montáži se dá nastavit až do 80 stupňů. Prodloužíte si tak pobyt venku, i když je váš balkon orientován na západ.

Nezapomínejte na boční zastínění

Další a často opomíjenou možností je boční markýza. Ta nás dokáže schovat nejen před nepříznivým počasím či nízkým sluncem, ale i před nepříjemnými zraky sousedů a náhodnými kolemjdoucími, což oceníme zejména u domů blízko plotu.

Markýzy se nyní vyrábí nejen z kvalitních materiálů, ale i v příjemných barvách. Můžete tak podtrhnout exteriér vašeho domu či bytu vhodně zvoleným designem. 

komerční sdělení

foto:  www.t-shade.cz