Nadace rozděluje 10 milionů pro lepší život ve městě i na venkově

29.10.2022

Téměř pět milionů korun už rozdělila Nadace Partnerství zájemcům o podzimní výsadbu stromů.

Stejnou částkou podpoří zeleň a vodu ve městě i na venkově hned ve dvou grantových výzvách pro jaro 2023. Příspěvek do 150 000 Kč mohou získat jednotlivci, neziskové organizace, školy, firmy i obce. Zájemce provede web www.nadacepartnerstvi.cz/granty.

Kdo by rád vytvořil ve svém městě či obci malý kousek ráje, tomu bude svědčit výzva Zelené oázy vyhlašovaná se společností MOL ČR. Díky podpoře od 25 do 140 tisíc korun se může zazelenat školní nebo komunitní zahrada, park i starý sad, remízek či květnatá louka, peníze lze využít i na šetrné hospodaření s vodo. Lze také žádat na zahradní či parkové prvky, jako jsou lavičky, záhony, jezírka. Důraz je kladen také na silné zapojení místní komunity. Žádat o ně mohou pouze obce, školy, spolky a další právnické osoby do 30. 11. 2022.

Pro zájemce o výsadby stromů slouží grant Sázíme budoucnost do 150 000 Kč. V něm mohou podporu získat i jednotlivci, kteří nemají zázemí vlastní organizace. Stačí jen prokázat vztah k místu výsadby. Výzvu vyhlašuje Nadace Partnerství s podporou Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí, podat žádost je nutné do 16. 1. 2023.

V podzimním kole výzvy Sázíme budoucnost už Nadace Partnerství podpořila 65 projektů celkovou částkou 4 879 tisíc korun. Ve výzvě na malé granty do 30 tisíc korun uspělo čtyřiadvacet žadatelů, ve výzvě do 150 tisíc korun uspělo 41 žádostí. Třeba v Račiněvsi tak vyroste unikátní Alej sira Nicholase Wintona na památku zachránce 669 dětí před transportem do koncentračních táborů.

Výsadby stromů letos podpořily firmy Škoda auto, Nespresso, Penny, Starbucks, zmrzlina Míša, EG. D, Sodexo Benefity a další partneři iniciativy Sázíme budoucnost.

Fotka od TimHill z Pixabay