Nápaditá výstavní expozice Východních Čech na veletrhu cestovního ruchu v Bratislavě

23.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna začal nejvýznamnější slovenský veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava, který bude pro návštěvníky otevřen až do neděle 26. ledna do 17 hodin na výstavišti Incheba Expo Bratislava. Pardubický kraj se zde prezentuje na společné expozici s Královéhradeckým krajem pod značkou Východní Čechy.

Na hrady a zámky jako významné turistické cíle regionu upozorňuje už samotný vzhled expozice, který je stylizován do podoby zámecké komnaty. Hrady, zámky a další historické památky při svých cestách podle průzkumu agentury CzechTourism z roku 2017 vyhledávají dvě třetiny domácích turistů, tyto cíle jsou ale atraktivní i pro zahraniční návštěvníky. Tradičně velmi navštěvované jsou zámky Litomyšl, Pardubice, Slatiňany, Moravská Třebová, Nové Hrady, Choltice nebo hrady Svojanov, Litice, Kunětická hora ad.

Na tiskové konferenci, která se konala na úvod veletrhu, oba kraje představily nejen svoje významné památky, ale i žhavá témata a novinky turistických oblastí v roce 2020.

"Prezentace na Slovensku je pro nás velmi důležitá, neboť počet slovenských turistů přijíždějících do našeho kraje stále roste a Slovensko patří co do počtu přenocování a příjezdů návštěvníků k našim nejvýznamnějším zahraničním trhům. I z tohoto důvodu jsme se v letošním roce rozhodli pro vlastní velkou expozici a nikoliv jen omezený prostor na stánku České republiky jako v letech minulých", řekl René Živný, radní pro sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch.

Návštěvníci veletrhu se zajímají i o aktivní turistiku a cykloturistiku v Pardubickém kraji, z pultu rychle mizí hlavně mapy, včetně zcela aktuálních cykloturistických.

"Vzhledem k dobrému jménu tohoto veletrhu a tradičně vysoké návštěvnosti věříme, že tato forma propagace je efektivní", dodal René Živný.