Natočí Leoš Kastner českého Robina Hooda?

23.09.2020

Přečtěte si rozhovor s talentovaným režisérem Leošem Kastnerem, který nyní pracuje na novém filmu s názvem Zbojník!

Představte nám film, na kterém právě pracujete

Film Zbojník vás zavede do Českého království, roku 1278. Král Přemysl Otakar II. padl v bitvě na Moravském poli a do Čech přicházejí "zlá léta". Ústřední postavou příběhu je Oldřich, nejmladší syn Držka z Roupova, kterého nastávající události dovedou až do tajemného Sukořínského lesa

Jde o celovečerní hraný film o lidovém hrdinovi, který má svůj předobraz v pověstném Robinu Hoodovi a ve slezském zbojníku Ondrášovi.

Více se dozvíte ve videu a na naší crowdfundingové kampani, kde jsme pro vás přichystali i spoustu zajímavých odměn za vaši podporu a pomoc: https://www.startovac.cz/projekty/zbojnik/

 • Režie, scénář, kamera, střih: Leoš Kastner
 • Dramaturgie: Vojtěch Vrobel
 • Zvuk: Richard Fukač
 • Hudba: Jan Valta & Adam Sporka
 • Výprava: David Vild, Josef Kastner, Jéňa Truhlář
 • Bojová koordinace: Vojtěch Vrobel
 • Make-up: Adéla Mia Lukášová
 • Osvětlovač: Kuba Nosek
 • Foto: Jan Lukáš
 • Hrají: Jakub Chromeček, Dagmar Kršňáková, Tereza Danihlíková, Robert Husárek, Tomáš Bárta
 • Vypravěč: Alexej Pyško

Jaké máte s filmem Zbojník ambice?

V plánu jsou samozřejmě promítání v kinech, která nás podpořila v našich filmových začátcích - Dobřany a Přeštice, kde bychom i rádi vedli s diváky besedy o filmu. Našim největším cílem je dostat Zbojníka do oficiální distribuce, ale je nám samozřejmě jasné, že to nebude vůbec snadné.

Proč chcete film Zbojník natočit?

Já už mám odjakživa rád filmy ze středověku. Navíc jsem za svůj život viděl snad všechny verze Robina Hooda, co kdy byly natočeny a vždy jsem si tak nějak představoval příběh o lidovém hrdinovi v prostředí českého středověku. Tím spíše v období, o kterém toho nic moc nevíme - Braniboři v Čechách.

Použijete ve filmu nějakou scénu z traileru?

Je třeba poznamenat, že žádný záběr z našeho traileru se ve výsledném filmu neobjeví. Jde o představovací upoutávku, kde jsme chtěli diváky seznámit s našimi plány, ambicemi a částečně jim ukázat, jak bude zhruba vypadat vizuál filmu. 

Chtěli bychom točit film hlavně na jaře 2021 a na podzim 2021. Jsou to nejkrásnější měsíce, co se týče barev a prostředí. Před námi je stále mnoho práce, ale už teď máme opravdu velký tým nadšenců a dobrovolníků, na jejichž práci se můžete těšit.

Poznámka redakce: Podpořte, nový český film Zbojník

Co máte v tuto chvíli zajištěno pro realizaci filmu?

máme z velké části postavenou lesní vesničku, která se ve filmu stane útočištěm zbojníků. Na tom se podílíme s kamarády a nadšenci, kterým do jisté míry plním dětský sen. Zároveň máme velkou podporu u historických skupin jako například tým Invictum z Plzně, který vede náš dramaturg a bojový koordinátor Vojta Vrobel

Dále také SHŠ Lorika, Servus Bellum, Poprávu, SHŠ Ordo Military nebo SHŠ Morgana von Maxberg. Máme také navržené historické regionální památky, které se ve Zbojníkovi objeví. S jejich vykreslením mi pomáhá Mgr. Michal Tejček z Domu historie Přešticka. A jelikož je tento projekt i ve velké spolupráci s Fakultou designu a umění v Plzni, máme zajištěné i zvukové studio a vybavené trikové studiu v ateliéru Multilab.

Co můžete slíbit divákům, když bude crowdfundingová kampaň úspěšná?

Především skvělou filmovou podívanou. Uvidíte film, který tu ještě nevznikl. 

Film Zbojník bude doprovázen hudbou Jana Valty a Adama Sporky, jejichž práci mohli uslyšet hlavně hráči Kingdom Come: Deliverance. Ale nezůstane to vše jen u filmu. 

Máme v plánu vydat i Artbook a knihu "Po stopách Zbojníka", která poslouží zároveň i jako vzdělávací knížka pro žáky a studenty. Tam budou vysvětleny všechny podrobnosti ohledně historických událostí a také i přiznáno, co jsme si ve filmu přilepšili v rámci děje.

Jak prožíváte přípravy na natáčení celovečerního filmu?

Poslední rok se cítím poměrně vytíženě, jelikož jsme věnovali veškerý čas přípravám, abychom mohli v září konečně představit kampaň. Ani teď v průběhu kampaně si neodpočineme, jelikož musíme odpovídat na všelijaké dotazy od fanoušků a zároveň udržovat kampaň aktivní. Ale nerad bych, aby to někdo bral jako stěžování. Já osobně jsem na to byl připraven a baví mě to. 

Můžete nám na závěr prozradit něco ze zákulisí, co ještě neproniklo na sociální sítě?

Ano, určitě. Ve filmu Zbojník si zahraje také Honza Vavřička, který hrál v mém předchozím filmu Trash Townu vyjednávače. Pro Honzu máme připravenou opět šťavnatou roli, ale víc už neprozradím.

Děkujeme za rozhovor

Petr Klejna, redakce JSMEUSPESNI.CZ