Návrat před kameru: Kristýna Badinková Nováková přijala první roli po porodu

29.06.2021

Kristýně Badinkové Novákové (38), kterou proslavila role Jindřišky z kultovních Pelíšků, připravil letošní rok perné chvíle.

Prožila je se svou mladší dcerou Marianou, která začala chodit do školy. Místo očekávaného nadšení z nových spolužáků a paní učitelky přišlo velké rozčarování. Herečka a trojnásobná maminka na tohle období nevzpomíná vůbec ráda. I proto se těší na blížící se prázdniny, před kterými si ještě stihla zahrát v seriálu Třídní schůzka.
V desetidílné novince režiséra Marka Najbrta je k vidění po boku Václava Neužila, Eriky Stárkové, Jany Plodkové, Romana Zacha a dalších známých herců.

Seriál o rodičích a učitelce jejich dětí, který zachycuje zážitky ze třech českých lockdownů, vysílá internetová televize Mall.tv. A podle reakcí diváků to vypadá, že se tvůrcům podařilo složit skutečně věrohodnou, a přitom vtipnou mozaiku lidských charakterů a příběhů. Řada z nich potvrzuje, že realita nebyla jiná.

"Co se týče mojí postavy, tak jsem dopadla dobře. Podle mě je asi jediná normální. Docela dobře je na tom ještě můj seriálový manžel, kterého hraje Vašek Neužil. Právě tou normálností je mi paní Kolářová blízká. Je mi sympatická tím, jak řeší běžné situace, hlavně ty v době pandemie. Jsou to věci, které zažil asi každý," říká Kristýna Badinková Nováková.

Její postava se přesto v seriálu postará o pořádné drama, při kterém musí dokonce zasahovat policie.

"Na natáčení jsem se moc těšila. O děti bylo perfektně postaráno a já jsem si mohla práci užít," říká maminka tří dětí, která si role pečlivě vybírá a před kamerou se objevila poprvé od narození syna Vincenta. Toho porodila loni v březnu.

Pro herečku bylo natáčení také odměnou za stres, který prožila ve škole sedmileté Mariany.

"I já sama jsem si online třídní schůzky zažila a mám docela negativní zkušenost. Mladší dceru mám v první třídě a z paní učitelky, kterou měla, se vyklubal až chronicky nemocný člověk, který nemá v pořádku psychiku. Rychle skončila a děti dostaly novou," popisuje nepříjemnou situaci. "Mám tedy i srovnání dvou učitelek v první třídě. Dobře jsem viděla, jak se dá učit a jak ne. Musím říct, že na to nevzpomínám ráda, bylo to docela peklo," dodává.