Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a Velkých Losinách

18.05.2020

Města a obce v Olomouckém kraji opět soutěžily o Zlatý erb. Letos se jich do klání o nejlepší webové stránky, elektronickou službu a projekt Smart City přihlásilo sedmnáct.

"Hejtmanství soutěž Zlatý erb podporuje hlavně proto, aby motivovalo vesnice a města k využívání moderních technologií, které lidem ušetří například cestu na úřad," řekl hejtman olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají v Prostějově.

"Vítězství jsme nečekali. Konkurence v této oblasti je velká - téměř každé město svoje stránky pořád vylepšuje a přidává nové aplikace, aby ještě více vyšlo vstříc občanům i návštěvníkům," prohlásil náměstek primátora Jan Krchňavý.

V kategorii obcí zvítězily Velké Losiny. Jejich web zaujal porotu především informacemi o dění v této lázeňské obci i jejím okolí a přehlednou nabídkou kulturních akcí. Cenu za Smart City a nejlepší elektronickou službu obdržela Mohelnice, která lidem nabízí katalog sociálních a návazných služeb.

"Naše aplikace je určená všem, kteří chtějí získat informace o sociálních službách ve městě i jeho okolí. Na její tvorbě se podílel tým zkušených lidí - i díky nim jsme v této soutěži opět uspěli," uvedla místostarostka Mohelnice Jana Kubíčková.

Všichni krajští vítězové dvaadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb postupují do celostátního kola, které proběhne 18. - 19. října v Hradci Králové.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb

Smart City a nejlepší elektronická služba

  1. Mohelnice: Katalog sociálních a návazných služeb Mohelnicka

  2. Šumperk: E-faktury - komfortní způsob platby poplatků pro občany

  3. Jeseník: Jesenické prameny

Nejlepší webové stránky obce

  1. Velké Losiny

  2. Střeň

  3. Přestavlky