Nejnovější tašky Prada jsou vyrobené z recyklovaného odpadu z oceánů

10.07.2019

Projekt s názvem Re-Nylon si klade za cíl do konce roku 2021 nahradit nylon recyklovatelnou alternativou.

Spousta luxusních značek je hrdá na to, že používají pouze ty nejlepší kůže, hedvábí a kašmír na světě. Módní značka Prada na druhé straně začala využívat 100% recyklované plastové odpady a staré rybářské sítě, které byly vyloveny z oceánů. Z tohoto recyklovaného materiálu nyní vyrábí kolekci tašek s názvem Re-Nylon.
Projekt je součástí širšího úsilí módního průmyslu investovat do udržitelných alternativ. Tašky z nové kolekce jsou vyrobeny z materiálu, kterému se říká ECONYL. Materiál vyvinula společnost Aquafil, která kombinuje odpad vylovený z oceánu s textilním odpadem. Vzniklý materiál není škodlivý k životnímu prostředí, může být opět recyklován a neztrácí na kvalitě.

Prada novou tkaninu zatím aplikovala na šest unisex produktů, mezi které patří ledvinka, cestovní taška, kabelka přes rameno, vak a dva typy batohů. Na každém z nich je trojúhelníkové logo značky Prada a kruhová aplikace v různých barvách, která představuje šipku ve tvaru trojúhelníku, překrývající mapu zeměkoule. Cílem je vysvětlit, jak tyto produkty a další výrobky vyrobené z ECONYLU zavírají životní cyklus produktu. 

Móda má na znečištění planety velký podíl, takže každý podobný krok má smysl a může snížit negativní dopady módního průmyslu na životní prostředí. Když tak velká společnost jako Prada učiní smysluplný krok ke snížení negativního dopadu, má to skutečně velký dopad. Prada také oznámila, že do konce roku 2021 plánuje úplný přechod z nylonu na ECONYL.
Prada na projektu spolupracuje s National Geographic, společně vypustili sérii videí s názvem What We Carry. První epizoda se odehrává ve Phoenixu v Arizoně v zařízením na recyklaci koberců, které každoročně recykluje až 16 000 tun materiálu. Tvářemi kampaně na nové tašky je herečka a aktivistka Bonnie Wright a umělkyně a dobrodružka Asher Jay z National Geographic. 

Zdroj: https://www.spolecenskaodpovednostfirem.cz