Nejnovější zprávy z Karlovarského kraje: Hejtman ocenil muže, kteří zachránili lidské životy při dopravní nehodě

18.06.2020

Z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise a za přítomnosti členů Bezpečnostní rady Karlovarského kraje dnes převzali ocenění dva obětaví muži z našeho regionu - Pavel Kott a Vlastimil Zajíček, kteří zachránili život čtyř lidí při dopravní nehodě.

"Ocenění předávám s hlubokou úctou a velkým poděkováním, protože tito dva muži neváhali a s nasazením vlastního života obětavě pomohli ve chvíli, kdy hrozilo bezprostřední nebezpeční dalším lidem. Jsem hrdý na to, že se mohu setkat s oběma zachránci a dát jim pamětní list jako připomínku obrovského významu jejich činu," uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis

Muži byli v lednu svědky dopravní nehody dvou osobních aut v Herstošicích u Bochova. Jedno z vozidel se převrátilo na střechu a spadlo do rybníka. V tu chvíli se ve voze nacházeli čtyři lidé. Zachránci nezaváhali, skočili do vody a pomohli na břeh celé posádce z potápějícího se vozidla. V něm zůstala zaklíněna dívka, kterou se mužům podařilo vyprostit přes zavazadlový prostor. Vzhledem k celé situaci a klimatickým podmínkám se jednalo o velmi náročný zákrok. Jen díky rychlému zásahu a pomoci obou zachránců měla tato událost šťastný konec. 

Zachránci získali kromě pamětního listu od Karlovarského kraje také peněžní dar jako poděkování za jejich statečnost a pohotové jednání.