Nejnovější zprávy: Zoo Ostrava se drží mezi nejnavštěvovanějšími turistickými cíli v České republice

09.06.2020

Ostravská zoologická zahrada se v roce 2019 umístila na 12. místě v žebříčku návštěvnosti turistických cílů, které pravidelně vydává agentura CzechTourism. V loňském roce ji navštívilo rekordních 580 091 lidí, což je nejvíce od založení zoo v roce 1951.

V rámci celé republiky a všech turistických cílů zaujímá Zoologická zahrada a botanický park Ostrava 12. místo. V Moravskoslezském kraji si už několik let drží druhou pozici za Dolními Vítkovicemi. A mezi zoologickými zahradami se nějakou dobu umisťuje na třetím místě za zoo v Praze a Zlíně.

Loňský rok byl pro ostravskou zoo opravdu mimořádný. Kromě rekordní návštěvnosti se dařilo i na poli chovatelském - v počtu chovaných zvířat byla překonaná hranice 5000 jedinců a v průběhu roku se narodil rekordní počet mláďat - 2376, což je téměř dvojnásobné množství oproti roku 2018. V areálu zoo byly otevřeny dvě nové expozice - Tsavo (pro mangusty trpasličí a dikobraze jihoafrické) a Zahradní umění Dálného východu. Kromě toho probíhala výstavba několika nových voliér, které budou návštěvníkům otevřeny v tomto roce. Jedná se o voliéry pro naše druhy sov, pro vzácné dravce orly královské a velká voliéra pro jihoamerické ptáky, do které budou moci návštěvníci přímo vstoupit a pozorovat zvířata z bezprostřední blízkosti.

Jsme velmi rádi, že k nám lidé míří v tak vysokém počtu, a to nejen kvůli umístění v žebříčku návštěvnosti turistických cílů. Od roku 2016 je naše zoo zapojena do systému podpory projektů na ochranu přírody prostřednictvím příspěvku ze vstupného. První tři roky to byla jedna koruna ze vstupného, pak došlo k navýšení na koruny dvě. To znamená, že čím více lidí do zoo dorazí, tím více ochranářských projektů bude podpořeno. Jedná se o projekty probíhající na různých místech světa, ale samozřejmě i v České republice. Aktuální přehled je zde. Každý návštěvník tak společně se Zoo Ostrava pomáhá chránit přírodu a nejohroženější druhy živočichů i rostlin.

Zoo Ostrava je otevřena denně od 9 hod. Aktuální zavírací doba areálu je 19 hod. Pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve, tj. v 18 hod.