Největší loterie na světě – objevte své oblíbené

30.09.2020

Chcete znát největší loterie současnosti? Pokud je vaše odpověď ano, na tomto webu najdete nejlepší loterie na světě, jako jsou Powerball, Mega Millions a EuroMillions. 

Několik nejuznávanějších loterií na světě po dlouhou dobu získalo titul Nejlepší loterie na světě, což je kvalifikace, která nám říká nejen o jejich popularitě na trhu, ale také o množství peněz, které vyhrávají vítězové. Proto jsme tentokrát analyzovali, které jsou nejlepší loterie současnosti, abyste si mohli vybrat tu, která se vám líbí nejvíce. Seznam loterií, které můžete hrát online, najdete zde.

Top 3 největších loterií na světě

1. Powerball

První velkou loterií na tomto seznamu je Powerball, americká loterie, která je na trhu již více než 30 let a rok co rok rozdává přemrštěné ceny a v roce 2016 dosáhla rekordních 1580 miliard dolarů (rozděleno mezi tři výherce) a 758 milionů dolarů pro jednoho hráče v následujícím roce.

V současné době má Powerball sedm herních režimů: Single bet, Multiple bet, Lottery club, Package, Multiple draw, Subscription a Power Play.

Funkce Powerball

 • Pět hlavních čísel v rozsahu od 1 do 69.
 • Bonusové číslo od 1 do 26.
 • Losování se koná ve středu a v sobotu od 23:00 (floridský čas, USA).
 • Šance na výhru hlavní ceny jsou 1 ku 292 201 338.

2. Mega Millions

Další na seznamu je Mega Millions, loterie v USA, která je k dispozici ve 44 státech po celé zemi. V současné době je jednou z nejuznávanějších na světě a je jedinou loterií schopnou konkurovat Powerball - ale jedna kuriozita: než se Powerball stal loterií s nejvyšší cenou na světě v roce 2016, loterie Mega Millions rozdala prize pool o hodnotě více než 600 milionů dolarů v roce 2012.

V roce 2018 navíc Mega Millions překonal rekord v největší loterii v historii Spojených států výhrou tiketu v hodnotě 1,53 miliardy dolarů, a to navzdory skutečnosti, že vítěz zůstal v anonymitě, byl tento rekord považován za vůbec největší.

Funkce Mega Millions

 • Pět hlavních čísel, která mohou být od 1 do 70.
 • Jedno další číslo: od 1 do 25.
 • Losování se koná v úterý a pátek od 23:00 (atlantský čas, USA).
 • Šance na výhru jackpotu jsou 1 ku 302 575 350.

3. EuroMillions

Na seznamu největších a nejoblíbenějších loterií v Evropě nesmí chybět EuroMillions. EuroMillions je loterie, na které se účastní devět evropských zemí (nejvýznamnější je Španělsko, Francie a Spojené království).

Funkce EuroMillions

 • pět hlavních čísel v rozmezí od 1 do 50 a 2 bonusová čísla (nazývaná šťastné hvězdy) v rozmezí od 1 do 12.
 • Losování se koná v úterý a pátek od 21:30 (pařížský čas).
 • Pravděpodobnost shody pěti čísel je 1 ku 2 118 769.

Závěr - Jakou loterii zvolit?

Každá ze zmíněných loterií má vynikající reputaci jak v Americe, tak v Evropě, což je faktor, který je třeba vzít v úvahu před investováním peněz, proto si můžete vybrat kteroukoli z nich. Je však důležité si uvědomit, že pro získání výhry v kterékoli z těchto loterií musíte být trpěliví a umět hrát, protože jelikož jsou největšími loteriemi na světě, šance na výhru jsou statisticky nízké. Přesto pamatujte, že každé losování přináší nové loterijní milionáře, takže nejde o statistiky, ale o to, abyste si dali šanci a zkusili své štěstí.

Komerční sdělení