Nepřekomplikujte věci. Pokud máte selhat, je lepší to udělat rychle a pak být připraven na další pokus!

30.06.2021

Richard Ogden, zakladatel Red Phantom Games, zasvětil svůj profesní život tvorbě videoher a už brzy se můžeme těšit na novinku z tohoto nezávislého studia - Gearshifters.

Globální herní průmysl zažívá rychlý růst a jeho hodnota se v současnosti odhaduje na 300 miliard dolarů [1]. Richard Ogden, zakladatel společnosti Red Phantom Games, má v této oblasti více než 24 let zkušeností. Předtím působil ve společnostech Sony Computer Entertainment, BigBig Studios a Codemasters, a nakonec se rozhodl založit vlastní nezávislé studio pro vývoj her. Připravovaný projekt, který v roce 2021 vydá společnost Red Phantom Games, je skutečně zajímavý a má podobu bojové hry s vozidly s názvem Gearshifters.

Počátky her Red Phantom Games můžeme najít již v roce 2012, kdy Richard Ogden naplno rozjel vlastní tvůrčí činnost a "byl motivován myšlenkou pracovat spíše sám a využívat vzdálených dodavatelů, než zakládat nové studio s místními zaměstnanci, vybudovat něco jiného, ​​nad čím jsem měl úplnou kontrolu."

"V současnosti existuje řada společností na vývoj her, od nejmenších nezávislých producentů po studia vlastněné vydavateli s týmy stovek lidí. V některých ohledech je velmi těžké vyniknout a stát se úspěšným na trhu. Musíte jen najít své místo a komunitu hráčů, na kterých se můžete při svých konkrétních hrách obrátit. Mým cílem je následovat plán vydat 4 hry, a momentálně jsem jen na druhé. Mám dost zkušeností na to, abych věděl, že věci vyžadují čas."

Ten správný název hry má podle Richarda Ogdena velmi zásadní dopad na její úspěch. Jakékoli porušení práv duševního vlastnictví (IP) by mohlo bránit úspěchu studia pro vývoj her. 

"Od začátku Red Phantom Games jsem se rozhodl více zaměřit na IP. V herním průmyslu vydavatelé a ne vývojáři tradičně vlastní IP, což se však za poslední desetiletí do jisté míry změnilo spolu s nárůstem nezávislého vývoje. Rozhodl jsem se vybudovat podnik se silnou orientací na vytváření a vlastnictví IP."

Tým Trama pomohl společnosti Red Phantom Games zajistit ochrannou známku pro svou hru Gearshifters v USA. "Hledal jsem službu, která by mi pomohla zaregistrovat Americkou ochrannou známku, tak jsem prohledal internet a rychle našel Tramu. Abych byl upřímný, hledal jsem výhodno cenu, ale na to, abych to vyzkoušel, mi stačila kvalita webu a reference na známé značky, které registrovala právě Trama. Mé dosavadní zkušenosti s procesem podávání žádostí a celková komunikace byly skvělé."

A co se můžete naučit od Richarda Ogdena? 

"Jen do toho. Nepřekomplikujte věci. Pokud máte selhat, selžete, je lepší to udělat rychle a pak být připraven na další pokus!"

komerční sdělení