Nová ŠKODA KAMIQ získala ocenění Golden Steering Wheel

14.11.2019

Automobilový časopis "Auto Bild" a nedělník "Bild am Sonntag" vyznamenaly model ŠKODA KAMIQ cenou Golden Steering Wheel v kategorii "Nejlepší auto do 25 000 EUR". Porota jedné z nejprestižnějších evropských automobilových cen ocenila především prostornost vozu a celkové zpracování modelu. Ocenění Golden Steering Wheel převzal v úterý večer na galavečeru v nakladatelství Axel Springer v Berlíně Christian Strube, člen představenstva za oblast Technického vývoje společnosti ŠKODA AUTO.

"Jsem velice rád, že mohu převzít ocenění Golden Steering Wheel pro model KAMIQ za celý tým ŠKODA. Nové městské SUV snoubí všechny prvky typické pro modely značky ŠKODA, jako jsou velkorysá nabídka prostoru, vynikající poměr ceny a užitné hodnoty nebo jedinečný design. KAMIQ vstupuje do velice zajímavého segmentu a získáme díky němu nové zákazníky pro naši značku," řekl Christian Strube, člen představenstva za oblast Technického vývoje společnosti ŠKODA AUTO.

Golden Steering Wheel platí za jednu z nejatraktivnějších automobilových cen Evropy. V letošním roce bylo na výběr celkem 58 modelů rozdělených do jednácti různých kategorií. V kategorii "Nejlepší auto do 25 000 EUR" rozhodovali redaktoři magazínu Auto Bild. Mezi klíčová hodnotící kritéria patřily pocit z jízdy, základní cena, základní výbava, záruka a ceny příplatkových výbav. Vítězem ve své kategorii se stala ŠKODA KAMIQ, která porotu přesvědčila především prostorným interiérem navzdory kompaktním rozměrům, vysokou kvalitou a velmi dobrý poměr ceny a užitné hodnoty.

Třetí člen rodiny SUV rodiny značky ŠKODA
V polovině roku 2019 doplnila ŠKODA KAMIQ úspěšnou rodinu SUV české značky na evropském trhu. Po modelech KODIAQ a KAROQ vstoupila značka ŠKODA poprvé do rychle rostoucího segmentu městských SUV. KAMIQ v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV, jakými jsou větší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu a emocionálním designem typickým pro značku ŠKODA. Díky moderním asistenčním a infotainment systémům, velkorysému prostoru a mnoha prvkům Simply Clever splňuje nový vůz ŠKODA KAMIQ, jako typický vůz ŠKODA, nároky lifestylově orientovaných zákazníků i rodin.

Již šesté ocenění Golden Steering Wheel pro značku ŠKODA
Bild am Sonntag uděluje ocenění Golden Steering Wheel od roku 1976, v roce 2009 pak začal na anketě spolupracovat s největším evropským automobilovým časopisem Auto Bild. Model KAMIQ přinesl společnosti ŠKODA již šesté ocenění Golden Steering Wheel a druhé vítězství v řadě. Ocenění získaly první a druhá generace modelu FABIA (1999 a 2007), druhá generace modelu OCTAVIA (2004), druhá generace modelu SUPERB (2008) a naposledy kompaktní SUV ŠKODA KAROQ (2017). V roce 2018 ocenění nebylo udělováno.