Nové autobusy pardubické MHD nabízí cestujícím rychlou Wi-Fi. Připojení celé flotily 32 vozidel zajišťuje česká Passengera

24.06.2022

Cestující v Pardubickém kraji od 12. června vozí nová flotila 32 autobusů společnosti Umbrella Coach & Buses.

Kromě většího pohodlí nové vozy nabízí také stabilní Wi-Fi připojení, které dodává česká technologická společnost Passengera. Ta pro cestující v nových autobusech na Pardubicku bude v následujících pěti letech zajišťovat stabilní vysokorychlostní připojení k internetu. Její řešení je zároveň připraveno na monetizaci internetového připojení skrze reklamu. Passengera svá moderní digitální řešení dodává na pět kontinentů a v Česku ji cestující využívají například v městské dopravě mezi Jabloncem a Libercem, na linkách Flixbusu nebo v dálkových spojích Českých drah.

Na Přeloučsku zajišťuje od 12. června na následujících pět let přepravní služby v systému IREDO pro Pardubický kraj společnost Umbrella Coach & Buses. Všech 32 vyčleněných autobusů cestujícím nabízí 4G LTE Wi-Fi připojení k internetu zajišťované českou společností Passengera. Tu cestující mohou znát například z paluby vlaků Pendolino Českých drah, kam společnost kromě internetového připojení dodává také infotainment portál nebo objednávací systém na občerstvení.

"Velmi nás těší, že naše služby kromě mezinárodních Flixbusů a moderních vlaků Pendolino a InterJet Českých drah začínají v Česku využívat i regionální autobusoví dopravci. Digitalizace dopravy je globálním trendem a kvalitní Wi-Fi připojení k internetu se stává standardem na palubě jakéhokoli prostředku hromadné dopravy," uvádí k začátku nové spolupráce CEO Passengery Jan Kolář. "Internet v autobusech určených pro Pardubicko zajišťujeme skrze naši osvědčenou gateway Passengera R1, která je připravena i na případné budoucí rozšíření digitálních služeb na palubě," dodává Kolář.

Internetové připojení pro cestující na Pardubicku bude Passengera zajišťovat skrze svou certifikovanou hardwarovou platformu Passengera R1. Ta kromě stabilního připojení všech cestujících k internetu nabízí i volitelné rozšíření o platformu pro monetizaci internetového připojení skrze reklamu. V portfoliu má Passengera i vyšší produktové řady (využívané například u Flixbusu), které umožňují jediným zařízením pokrýt celou řadu digitálních služeb. Společnost dokáže zajistit špičkovou internetovou konektivitu pomocí LTE-A modemů, připojení periferních zařízení, jako jsou multimediální obrazovky, kamery či senzory, ale také centrální správu provozních dat celé flotily nebo plnohodnotný infotainment systém.

Passengera s Umbrellou spolupracují i na spojích pro Flixbus

Passengera již s dopravcem Umbrella Coach & Buses spadajícím do skupiny Umbrella Mobility spolupracuje skrze českou pobočku Flixbus CZ na projektech pro německou dopravní společnost Flixbus. Do autobusů na těchto linkách kromě internetu dodává také tzv. infotainment portál s filmy, hudbou či hrami. Skupina Umbrella Mobility zaměstnává přes 400 lidí a dosahuje miliardových obratů. V Česku kromě nadcházejícího projektu na Přeloučsku zajišťuje dopravu také v Jablonci nad Nisou a ve třech lokalitách na Ústecku.

"Každý 'necovidový' rok spolehlivě najedeme zhruba 25 milionů kilometrů pro Flixbus a čím dál častěji se i úspěšně hlásíme do výběrových řízení na zajišťování městské a příměstské dopravy v České republice a v Německu. V současné době zajišťujeme služby v tomto segmentu více než stovkou autobusů. Jsme velice potěšeni, že se nyní naše působení rozrůstá o Přeloučsko v Pardubickém kraji a od prosince 2022 rovněž o tři další oblasti v Ústeckém kraji. Řešení internetové konektivity od Passengery je ve všech našich Flixbusových i příměstských a městských autobusech vždy na špičkové úrovni a jsme opravdu moc rádi, že s nimi můžeme spolupracovat i na těchto nových projektech," dodává generální ředitel společnosti Umbrella Mobility Pavel Steiner.

Passengera roste v Česku i v zahraničí, narazíte na ni také v Rijádu

Passengera dodává své komplexní digitální řešení pro vlaky, autobusy a další prostředky hromadné dopravy už na pěti kontinentech. Její modulární platforma na paluby hromadných dopravních prostředků kromě internetového připojení přináší i informační a zábavní palubní portál pro cestující (infotainment) a monetizační nástroje pro dopravce. Na internetové připojení a další digitální služby od české firmy se spoléhá například futuristický projekt největšího metra na světě, který roste v saúdskoarabském Rijádu, a další desítky projektů. Aktuálně má firma nasmlouvané zakázky za více než 10 milionů dolarů.

Více o firmě Passengera

Passengera je česká technologická společnost, která vyvíjí a dodává komplexní digitální řešení pro vlaky, autobusy a ostatní prostředky veřejné dopravy po celém světě. Její centrální modulární platforma přináší do veřejné dopravy digitální zážitek skrze informační a zábavní palubní systém pro cestující (infotainment), zajišťuje internetovou konektivitu a monetizační nástroje pro dopravce. Passengera zároveň dokáže navrhnout a realizovat hardware pro chod celého ekosystému. Díky tomu její řešení patří ke globální špičce - služby Passengery najdete například v pendolinech Českých drah, na palubě evropského Flixbusu nebo v projektu nejmodernějšího metra světa, které roste v Rijádu.