Nyní možnost získat až 1 500 € na registraci ochranné známky v rámci grantu EUIPO

14.01.2021

Úřad Duševního Vlastnictví Evropské Unie (EUIPO) představil nový grantový program, který umožňuje malým a středně velkým podnikům získat až 1 500 € na registraci ochranné známky. Tento článek Vás provede všemi podrobnostmi tohoto programu a ukáže jak Vám Trama umí pomoci se získáním tohoto grantu a následnou ochraňují značky. 

Co to je?

Jedinečná příležitost pro malé podnikatele na získání finanční podpory, kterou uvedla EUIPO. Malé a středně velké firmy, které splňují základní kritéria tohoto grantu tak mají možnost získat příspěvek až do výše 1 500 €, který může být použit na:

 • Proplacení 50% z úředních poplatků při registraci ochranné známky. Například při Evropské ochranné známky tato sleva dosahuje výšky 425 € a jednotlivé firmy samozřejmě mohou požádat o více než jednu registraci ochranné známky. V případě, že tématu ochranné známky jste se zatím vůbec nevěnovali, vřele doporučujeme přečíst si jeden z našich článků - "Proč byste si měli zaregistrovat ochrannou známku".
 • Proplacení 75% z ceny za služby poskytované národními úřady na ochranu duševního vlastnictví v podobě rešerší a verifikace registrovatelnosti značky. Díky dokonalé kombinaci automatizovanému AI řešení a zkušenému týmu právníků, Trama poskytuje verifikaci zcela zdarma do 24 hodin a proto se tato možnost stává zcela nepotřebnou.

Kdo může o grant požádat?

Malé a středně velké firmy, které:

 • Byly založeny v členských zemích Evropské unie
 • Mají méně než 250 zaměstnanců
 • Jejich roční obrat je nižší než 50 milionů €

Přehled procesu žádosti o grant

Celý proces s týmem Trama začíná Vaším projevem zájmu o tento grant prostřednictvím emailu na hello@tramatm.com. Naši zkušení právníci se s Vámi obratem spojí a vysvětlí Vám jaké údaje budeme potřebovat, aby za Vás žádost úspěšně podali. Následně, po zaplacení zprostředkovatelského poplatku 50 €, tuto žádost o grant podáme. Proces schaľovania žádostí může trvat od 1 do 4 měsíců, podle toho kdy o grant požádáte (bližší detaily k termínům jsou uvedeny v dalších odstavcích). Zatímco budete čekat na schválení příspěvku z EUIPO, vřele doporučujeme, abyste si nechali verifikovat Vaši značku a tak jsme společně dosáhli následnou úspěšnou registraci ochranné známky. Po tom jak žádost o EUIPO grant bude úspěšně schválena, podáme za Vás žádost o registraci ochranné známky. Fakturu za tuto službu bude třeba zaslat spát Úřadu Duševního Vlastnictví Evropské Unie, který vám vzápětí vyplatí žádaný příspěvek.

Termíny

Pro účely tohoto grantového programu byla vyčleněna částka 20 milionů Euro. Tento grant je však strukturovaný do 5 fází, přehled kterých najdete v následující tabulce.

Rizika?

Pouze jedno, ale docela výrazné. Žádostí o grant prostřednictvím EUIPO programu se prodlužuje doba, po kterou Vaše značka zůstává bez patřičné ochrany. Termíny pro podávání žádostí jsou uvedeny v tabulce nahoru a tato čekací doba může trvat od 1 do 4 měsíců v závislosti na tom kdy žádost podáte. Každým dnem je registrováno přes 30 000 nových ochranných známek a tak riskujete, že do doby dokud obdržíte schválení grantu od EUIPO, tak Vaše vybraná značka už bude registrována někým jiným.

Ušetřete peníze i námahu, a požádejte o grant s týmem Trama!

Tým Trama je připraven pomoci Vám s celým procesem. Pokud máte zájem o využití tohoto grantového programu, tak nás prosím kontaktujte na hello@tramatm.com a naši zkušení právníci Vás provedou celým procesem.

Žádostí o tento grant i následnou registrací ochranné známky prostřednictvím týmu Trama získáte:

 • Specializovanou podporu během celého procesu, který výrazně zvýší šanci na úspěch při žádosti o grant
 • Jednoduchý, rychlý a bezstarostný proces vyřízení žádosti
 • Podporu od našeho týmu zkušených právníků, kteří Vám rádi pomohou vybrat nejvhodnější značku pro účely registrace
 • Bezplatnou verifikaci registrovateľnosti Vaší značky
 • Garanci úspěšné registrace ochranné známky
 • Pokryjeme všechny Vaše potřeby a tak zajistíme expertní ochranu pro Vaši značku

Mám zájem! Jaký je další krok?

Kontaktuje nás prosím emailem na hello@tramatm.com a náš zástupce Vás budu obratem informovat o dalších podrobnostech tohoto procesu.

komerční sdělení