O5 a Radeček Představují Nový Singl s Zpěvačkou Elly: "I tak to za to stojí"

13.03.2024

Kapela O5 a Radeček právě vypustili první ochutnávku z jejich očekávané desky, která se chystá vyjít v září letošního roku.

Nový singl s názvem "I tak to za to stojí" vznikal v prestižním studiu Hansa Berlín pod vedením novozélandského producenta Grega Havera. Rockový kvintet z jesenických hor spojil své síly se talentovanou zpěvačkou Elly, aby vytvořil tuto romantickou píseň.

Kapela se rozhodla představit svým fanouškům videoklip k singlu, který je v duchu minimalistického artového stylu a byl vytvořený týmem režiséra Richarda Stieblera. I přes předchozí velké a výpravné klipy, zvolili pro tuto píseň jednoduchý a křehký přístup. Podle slov zpěváka Tomáše Poláka se jim výsledek velmi líbí, a první reakce fanoušků jsou pozitivní.

O výběru zpěvačky pro duet s kapelou hovořil Polák slovy: "Pro duet jsme hledali někoho s výrazným, neotřelým hlasem. Hledali jsme zpěvačku, která ještě není tolik známá, a tedy zaškatulkovaná a tvoří zajímavou hudbu. Když jsme objevili Elly, věděli jsme, že je to ta správná volba. Jsme rádi, že do toho šla a píseň s námi nazpívala."

Zpěvačka Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, je známá nejen svým hlasem, ale i jako skladatelka, která se prosadila v éteru největších českých rádií.

Kapela O5 a Radeček za poslední rok sklízí úspěchy. Jejich předchozí singl "Hory" se stal čtvrtým po sobě jdoucím singlem, který dosáhl vrcholu oficiálního žebříčku hranosti IFPI. Za tuto píseň skupina získala prestižní Českého slavíka, a píseň se rovněž objevila v širší nominaci na Cenu Anděl v kategorii Skladba roku. Aktuálně je kapela na koncertní šňůře nazvané "Hory Tour," která se těší velkému zájmu fanoušků. S novým singlem a chystaným albem lze očekávat další úspěchy pro tuto talentovanou hudební formaci.

Pokud chcete poslechnout jejich nejnovější singl "I tak to za to stojí," můžete tak učinit na YouTube zde.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: BrainZone