Objevte 430 kilometrů zážitků na Vltavě. Každý má své unikátní kouzlo!

08.09.2019

Nepřeberné množství zážitků na vás čeká na celém toku Vltavy od šumavské Kvildy až po soutok s Labem u Mělníka. Vltava není jen o vodě, ale i o aktivitách v jejím okolí pro pěší, cyklisty, lyžaře či pohodovější výletníky. Na Vltavě a okolo ní můžete příjemně trávit volný čas po celý rok.

Navíc každý její úsek je něčím charakteristický. Každý má své unikátní kouzlo. Věříme, že i vy si najdete to pravé pro vás a budete na příjemné chvíle na Vltavě rádi vzpomínat.

Vltava je řeka plná zážitků aneb 5 tipů na výlet

Doporučujeme vám navštívit tato zajímavá místa:

  • Svatá hora - K jednomu z významných poutních míst, Svaté Hoře, vystoupáte po 365 schodech. Areál je pro veřejnost otevřen od 6:30 do 18 hodin a v neděli do 17 hodin.
  • Zámek orlík - Využijte v létě pravidelných i nepravidelných dopravních linek a nechte se vyhlídkovou plavbou zavést třeba až ke kouzelnému zámku Orlík
  • Hrad Rožmberk - V Rožmberku nad Vltavou se nachází i gotický hrad Rožmberk ze 13. století, který vás zavede po stopách rodu Rožmberků. Připraveny tu jsou bohaté prohlídkové programy a po návštěvě hradu si nezapomeňte projít i samotné městečko.
  • Ostrov sv. Kiliána - Těsně před soutokem Vltavy s řekou Sázavou u městystu Davle se nachází ostrov. sv. Kiliána. Nedostanete se k němu jinak než lodí.
  • Chalupská slať je oblíbeným výletním místem. Mimochodem víte, že zde v minulosti probíhala těžba rašeliny? Těžba probíhala ručně a odhaduje se, že bylo vytěženo až 400 000 kubíků rašeliny. Podrobnosti si můžete přečíst i na naučných cedulích, které budete během procházky míjet.

Více tipů na výlety a další zajímavé informace najdete na stránkách www.vltava-reka.cz.