Obleky do tanečních – čím se řídit při výběru?

09.10.2022

Taneční už dnes nejsou až takovou tradicí, jako tomu bývalo dříve. Mnoho mladých ale právě na zážitky z tanečních nedá dopustit. Pro mladé dámy a pány je to většinou první společenská událost, které se účastní. Když se navíc opakuje každý týden, je to zážitek velmi intenzivní.

Mladí muži si do tanečních kupují své první obleky. Tedy, pokud bychom byli přesní, kupují je rodiče. Ale i mladík se musí výběru zúčastnit. Bez toho by to nešlo. Ptali jsme se odbornic z GIORGIO FASHION v Plzni, jak se při výběru zorientovat, podle čeho se řídit a co je naopak módní faux-pas.

Obleky do tanečních nevybírejte tak, aby byly v módě i za dvacet let

Stylisté považují za největší chybu při výběru obleku do tanečních to, že se (zpravidla) maminky snaží synům vybrat oblek tak, aby jim co nejdéle vydržel. Vybírají oblek, který si budou mladí muži moct vzít na nejrůznější rodinné oslavy, svatby, pohřby, narozeniny. Často přitom říkají: "Ten budeš mít i na promoci." Vybírají tak obvykle oblek neutrální, ne příliš zajímavý a klasický.

Je třeba si uvědomit, že by se mladí muži, aby si už v mládí zamilovali společenskou módu, měli v obleku cítit dobře. I když se na první pohled netváří jako módní nadšenci, chtějí se před zástupy děvčat v tanečních líbit. Také je třeba počítat s tím, že právě v době dospívání se tělo muže mění nejvíce. Muži rostou, sílí. Není možné předpokládat, že si mladík bude moct vzít stejný oblek na sebe i za deset nebo dvacet let.

Soustřeďte se na materiály a padnoucí střih

Proto není potřeba vybírat oblek upjatý, klasický a nadčasový. Klidně dovolte mladému muži, ať si vybere oblek dle svého vkusu a módních trendů. Obleky do tanečních jsou specifickou kategorií a stylisté se kromě designu doporučují soustředit na materiály.

Mladíci se v těchto oblecích pohybují a také zapotí. Vybírejte především obleky z kvalitních příjemných a prodyšných materiálů. Důležité je také padnoucí střih. Při tanci je potřeba, aby oblek umožnil mladému muži volný pohyb. Proto oblek vždy zkoušejte, popřípadě můžete nechat ušít oblek na míru.

komerční sdělení

Fotka od Renee Olmsted z Pixabay