Otický starosta dostal pamětní medaili za přínos obci

16.09.2019

Starosta obce Otice Vladimír Tancík obdržel pamětní medaili za osobní přínos pro dlouhodobý rozvoj obce Otice i mikroregionu Hvozdnice. Toto poděkování mu na sobotní Otické zelné slavnosti přivezl jménem hejtmana kraje náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

"Obec Otice je jednou z obcí našeho kraje, kde velmi viditelně funguje komunikace. Mezi vedením obce a lidmi, kteří s ní žijí, mezi obcí a místními podnikateli, ale i mezi Oticemi a ostatními obcemi mikroregionu Hvozdnice. Obyvatelé Otic se zajímají, co se v obci děje a aktivně se do jejího života zapojují. Skvělé je, že se nejedná jen o seniory, do dění se zapojuje i mladší generace," uvedl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a připomněl, že se Otice v červnu tohoto roku staly vítězem soutěže Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2019 a postoupily do národního kola.

Za prvenství v regionálním kole soutěže Vesnice roku získala obec Otice zlatou stuhu. Během Otických zelných slavností ji na prapor obce připnul náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

"Bylo mi opravdu velkou ctí se této slavnostní chvíle zúčastnit. Pamětní medaili jsem pak jménem hejtmana Moravskoslezského kraje předal s potěšením. Otice jsou skvělým místem pro život, a přál bych si, aby osobní a proaktivní přístup pana starosty a jeho kolegů převzaly i další obce v kraji," uzavřel náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania.