Padají vám vlasy? Podstupte trichologické vyšetření - jeho výsledky mohou být pro odstranění vašeho problému zásadní!

25.09.2022

Když vám padají vlasy takovým způsobem, že vás to začíná znepokojovat, měli byste podstoupit trichologické vyšetření. A to co nejdříve! Jestliže je přirozená pokrývka vaší hlavy den ode dne v žalostnějším stavu, návštěvu specialisty rozhodně neodkládejte. Tricholog může odhalit hlavní příčinu vašich potíží a to poměrně rychle. Přesná a rychlá diagnóza je přitom pro zlepšení nepříjemné situace, do které jste se dostali, zcela zásadní. Bez toho aniž byste zjistili, proč vám vlasů ubývá, více než je běžné, se jednoduše "nepohnete z místa". Sami můžete zkoušet všechno možné, abyste svou kštici zachránili, ovšem pravděpodobnost, že se vám to podaří, příliš velká není. Ve vlastním zájmu se obraťte na nějakého odborníka, který vás pečlivě vyšetří a na základě zjištěných faktů navrhne odpovídající způsob léčby.

Chcete vědět, co bývá nejčastější příčinou problému, který vás jistě nepříjemně zaskočil? Rádi byste na řešení zapeklité situace začali pracovat ještě dřív, než si na vás udělá čas tricholog? Trochu vám poradíme.

Trichologické vyšetření má zásadní význam

Odborná pomoc je v případě jakýchkoliv zdravotních problémů obvykle velice důležitá. O tom zřejmě není nejmenších pochyb. A nadměrné padání vlasů s vaším celkovým zdravotním stavem určitě souvisí. Necháte-li se vyšetřit specialistou, zjistíte, kde je chyba. Příčin ztráty vlasů, které věda už dávno dobře zná, je přitom celá řada. A bohužel se stále objevují nové, jako například nemoc covid-19. Vlasy zkrátka lidem ve zvýšené míře nepadají jen tak, zkrátka "samy od sebe". Za jejich ztrátou je vždy třeba hledat ještě něco jiného. A právě pro nalezení podstaty problému je pomoc lékaře naprosto nezbytná. Mizí vaše vlasy závratným tempem? Na nic nečekejte! Trichologické vyšetření má ve vaší situaci zásadní význam.

Prostě navštivte trichologa a udělejte to dříve, než bude pozdě. Jinak vám časem nezbude než chodit s lysou hlavou, pořídit si paruku nebo využít služeb estetické medicíny a nechat si nastřelit nové vlasy.

Moderní věda vám pomůže

Trichologie je vědní obor, který má hodně společného s dermatologií. Nezkoumá totiž pouze stav vlasů, ale také vlasové pokožky. Díky detailní diagnostice založené na moderních postupech, zejména na tzv. diagnostické mikroskopii, vám zkušený tricholog dokáže navrhnout tu nejvhodnější léčbu. Zkrátka vám doporučí takové řešení vaší svízelné situace, které má s ohledem na zjištěné příčiny problému největší šanci na úspěch. Chcete zastavit plešatění? Rádi byste měli bujnou kštici? Dlouho neotálejte a vyhledejte pomoc specialisty! Nejenže tím zahájíte ozdravný proces, ale už sama skutečnost, že na to najednou nejste sami, bude mít na vaše vlasy jistě pozitivní vliv. Zkrátka se do jisté míry uklidníte a zbavíte se stresu, který je s podobnými problémy obvykle spojen. Navíc stres, jak známo, bývá často jednou ze základních příčin zdravotních potíží a může tedy stát i za nadměrným padáním vašich vlasů! Nevěříte?

Stres a další příčiny padání vlasů

Bohatou hřívu by chtěl mít na hlavě téměř každý. Není to však žádná samozřejmost. Je sice nesporné, že plešatění může být dáno geneticky a někteří jedinci jsou v tom tedy takříkajíc nevinně. Ale ve většině případů si lidé za citelný úbytek vlasů mohou do značné míry sami. Jednou z významných příčin neuspokojivého zdravotního stavu, který se může projevit právě i padáním vlasů, je stres. Fakt, že má stres na lidské zdraví zhoubný vliv, je znám už poměrně dlouho a začít s ním bojovat stojí rozhodně alespoň za úvahu. Zklidnit své životní tempo můžete zkusit v podstatě ihned. Tedy ještě dřív než navštívíte ordinaci trichologa.

A co můžete pro záchranu svých vlasů ještě udělat? Co můžete zlepšit? Posuďte sami, zda si neškodíte některou z těchto věcí:

  • Nadměrnou konzumací alkoholu

  • Kouřením

  • Nedodržováním pitného režimu

  • Nevhodnou stravou (chudou na vitamíny a minerály)

  • Špatnou péčí o vlasy (časté mytí, používání fénu a levné kosmetiky)

Určitě se nevzdávejte!

Možná bude záchrana vašich vlasů něco jako "běh na dlouhou trať". Vyloučit to rozhodně nelze. A není ani stoprocentně jisté, že budete úspěšní. Jednomu však můžete věřit. Bez odborné pomoci jsou vaše šance o poznání menší. Zajděte proto ke specialistovi co nejdříve. Za pokus to určitě stojí! A co můžete zkusit hned? Začněte třeba tím, že zvolníte tempo, zahodíte cigarety a zařadíte do svého jídelníčku více vitamínů.

Nebo si na čím dál větší pleš na vaší hlavě začínáte už pomalu zvykat? A dokážete si představit svůj život zcela bez vlasů?

komerční sdělení