Pánské módní přešlapy? 6 nejčastějších faux pas se spodním prádlem

06.05.2021

Nejen ponožky v sandálech, ale i špatná velikost trenek nebo seprané slipy mohou překazit intimní chvilky.

Pánové, stojíte ráno před šatníkem a sáhnete po prvních trenkách nebo slipech bez rozmyslu? Protože spodní prádlo není vidět? K nejtrapnějším chvilkám dochází zpravidla v těch nejméně vhodných situacích. Taková může nastat ve chvíli, kdy odložíte svršky nebo vám spodní prádlo nečekaně vykoukne z oblečení. Přinášíme nejčastější pánské přešlapy se spodním prádlem.

Špatná velikost spodního prádla

Správná velikost je u pánského spodního prádla naprosto zásadní. Nejenže zvyšuje komfort při nošení, ale také při jeho nošení nikde nic nepřebývá, netlačí ani nevykukuje. Problém představuje jak prádlo malé, tak velké. Především nevhodně vybraná velikost slipů a boxerek, ale i klasických trenýrek působí velice nelichotivě. Příliš malé slipy totiž nebudou dobře zakrývat intimní partie a budou škrtit. V případě trenek jsou pak ošemetné větší velikosti, neboť guma v pase může být příliš velká, což může nahrávat sklouzávání trenýrek z boků.

Seprané slipy či trenýrky se žmolky

Nehezké prádlo samo o sobě může zavařit především při intimních chvilkách. Horší než špatný střih je pak ale nekvalitní materiál, který snadno ztrácí tvar, barvu a někdy se na něm tvoří i nevzhledné žmolky.

"Žmolky vznikají především na levných umělých materiálech, jako je například viskóza. Její výhodou je sice velmi nízká cena, ta je ale vykoupena také nízkou životností. U trenek, boxerek či slipů proto doporučuji volit kvalitnější materiály, které vydrží, jako je především 100% bavlna, případně doplněná modalem či lycrou," říká Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx.

Také praní a sušení spodního prádla většinou vyžaduje dodržování předepsaných doporučení výrobců. Většina moderního spodního prádla nepotřebuje prát na vysoké teploty a nesnese sušení v sušičce. Porušení těchto doporučení pak může mít za následek právě změnu tvaru i barvy spodního prádla, kdy se z bílých slipů snadno stanou vytahané a zašedlé.

Děravé spodní prádlo

Prádlo, které má svá nejlepší léta za sebou, je kapitolou samo pro sebe. Není nic horšího, než když se před svou partnerkou ukážete v děravém spodním prádle. A nejen před partnerkou. Ostudu si utrhnete i před ostatními v šatně v posilovně nebo třeba u lékaře. Proto hlavní zásada, jak předejít trapasu, spočívá v tom, dbát na čisté, kvalitní a neobnošené spodní prádlo. Všechny trenky, slipy a boxerky s vytahanými nitěmi a dírami na zadku, nohavicích nebo dokonce v oblasti genitálií bez milosti vyhoďte a nakupte si nové.

Pánská tanga nikdy nebyla a nejsou sexy

Pánská tanga nejsou v naší společnosti ještě natolik dobře přijímána, abyste se jimi mohli všude chlubit. Pokud se tedy nechcete ztrapnit, raději si je nechte na doma. A to i v případě, že se neplánujete nikde svlékat do spodního prádla. I při pouhém předklonu totiž mohou být tanga vidět.

Vykukující trenky z kalhot

Tričko nebo košile zastrčené v kalhotách nepatří do trenýrek nebo do slipů. Možná tak budou lépe držet, ale je velká pravděpodobnost, že při každém předklonu nebo jiné činnosti se svrškem vykoukne z kalhot i spodní prádlo. Takže to raději ani nezkoušejte. Abyste nebyli ostatním pro smích raději si po každém větším pohybu nebo předklonu košili či tričko v kalhotách nenápadně poupravte, než abyste je zafixovali v pevné gumě trenýrek, boxerek nebo slipů.

Ponožky v sandálech a krátké ponožky k obleku

Ponožky jsou samostatnou kapitolou, ale i zde se setkáváme s typickými faux pas. Nejtypičtějším ponožkovým přešlapem jsou ponožky v sandálech. Každý muž, který se rozhodl obout sandály na ponožky, si určitě musí být jasně vědom toho, že se jedná o klasické módní peklo. Tento trapas je již veřejně známý a upozorňuje na něj každý módní stylista. Není tedy možné, že by jej někdo neznal. I přesto se ale najdou tací, kteří se nebojí ponožky v sandálech vytáhnout vysoko do půli lýtek.

Další nevhodnou volbou jsou nízké ponožky k obleku i k jakýmkoliv jiným společenským kalhotám.

"Jejich správnou délku můžete určit podle toho, že se posadíte a vyzkoušíte, jak moc vysoko se vám vyhrnují kalhoty. Při posazení by ponožky měly zakrývat celou nohu, která se odkryje. Ponožky by tak měly být dlouhé alespoň k lýtku," radí Petr Polák, zástupce specializovaného e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz.