Pavla Opatřil je mistryně České republiky v kategorii bodyfitness 2022

01.07.2022

Přečtěte si rozhovor se současnou držitelkou titulu mistryně České republiky v kategorii bodyfitness 2022 Pavlou Opatřil!

Jaká milá událost vás v poslední době potěšila?

Získání titulu Mistryně České republiky v kategorii bodyfitness. Medializace v kultovním a jedinečném časopise svého druhu Svět kulturistiky. Jedná se o časopis s dlouholetou tradicí, jehož plakáty dodnes zdobí nejedno fitness zařízení ale i moji domácí posilovnu. V dnešní době je to takový klenot fitness a kulturistické komunity.

Moc vám gratuluji! Odpočinete si alespoň na chvíli nebo vás tento sport zcela pohltil?

Děkuji. Je pravda, že teď pracuji na přípravě na podzimní sezonu 2022 (smích).

Co pro vás znamená úspěch?

Úspěch je pro mě, když vzbudím zájem v lidech o sport, který dělám a řeknou mi, že jsem pro ně motivací. Všeobecně považuji že, úspěch je odměna za to, že jste to ve vypjatých situacích nikdy nevzdali a pokud žádné nenastaly, tak se to nedá považovat za úspěch. 

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Zprvu jsem si musela podporu zasloužit. Jelikož u mě v okolí nikdo tento sport neprovozuje, tak byl opředen mnoha mýty, jenž ho nevrhají do toho nejideálnějšího světla na veřejnosti, a snažili se mi ho spíše vymluvit. 

Postupem času však, když okolí vidělo, jak to ve skutečnosti funguje, jak probíhá moje příprava, tak se z oponentů stali fanoušci, kteří mě podporují a to nejen v rodině, ale i v širokém okolí. A to mě neskutečně nabíjí. Velké podpory se mi též dostává od strany fanoušků i tím, že si přímo ode mě kupují můj produkt na spalování tuků FITBURN, který jsem vyvinula na základě vlastních zkušeností a podložených studií.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Věřím, že nic v životě není definitivní. Proto si vážím všeho dobrého a to špatné se snažím v dobré obrátit.

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Nebude překvapením, že asi řeknu cvičením, ale kromě toho i miluji umění. Ráda tedy zajdu do divadla, kina, muzea, či navštívím nějakou zajímavou vernisáž, výstavu nebo kulturní akci. Jsem fascinovaná přírodními krásami, tak často mě najdete i v přírodě.

Na jakém hobby či vášni jste zdravě závislá?

Cestování. Kdykoliv, jakkoliv, čímkoliv.

Co vy a sledování filmů? Baví vás? Jaký žánr máte nejraději?

Miluji pohádky od Disneyho. Baví mě filmy od Stevena Spielberga a Tima Burtona. Mám ráda i filmy s vážnější tématikou jako jsou například životopisné, dokumentární či ukrývající filosofická témata. Také dobrým hororem, americkým filmem s dech beroucí výpravou a českou komedií nepohrdnu.

Pavlo, určitě víte, že 22. června, kdy slavíte svátek, je zároveň Mezinárodní den bez kalhotek. Jak ho slavíte?

Musím, se přiznat, že do nedávna jsem to neslavila, protože jsem to nevěděla. Někde si budu ale muset načíst, jak se vlastně Den bez kalhotek slaví (smích). Svátků není nikdy dost. 

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá?

Musím říct, že čím dál častěji mě nebo někoho z rodiny zastavují lidi a upozorní, že sledují moji cestu a fandí mi. To mě dokáže vždy moc potěšit. Není výjimkou, že jsem požádána o podpis fotografie. Každého zájmu si moc vážím.

Bez tak úžasných fanoušků, které mám, by moje cesta byla mnohem těžší. Oni jsou moje baterky a vítr v plachtách. Mnohem lépe se trénuje s pocitem tak krásné a vzácné podpory. Dokonce někteří moji fanoušci se po čase stali i dobrými kamarády.

Co byste poradila těm, kteří chtějí být úspěšní ve svém oboru?

Ať se nikdy nevzdávají a pracují, jak nejlépe to dovedou, protože každé úsilí se musí po čase projevit. Jde o to vydržet i přes všechny překážky a ty často rozhodují, jestli budete úspěšní nebo ne. Každá překážka je od toho, aby člověka něco naučila.

Kde vás nyní mohou fanoušci vidět nebo potkat?

Fanoušci mě mohou potkat na vybraných závodech v budoucí podzimní sezóně 2022 a určitě na všech větších akcích, které s tímto sportem souvisí. Ty si totiž nerada nechávám ujít. 

Většinou informuji, kam se chystám, prostřednictvím sociálních sítí: https://www.instagram.com/fitnessmamacz/.

Jaký humor máte ráda?

Já mám všeobecně humor moc ráda a hlavně ten český. Nejvíc mě ale dokážou pobavit moji dva synové předškolního věku. To, co často v upřímnosti a bez zábran řeknou, mě dokáže nejvíc rozesmát.

Co je podle vás štěstí?

Štěstí je umět se radovat z každého dne. Nehledat ale potkávat. Člověk, který pořád jen něco hledá, nikdy nemůže být šťastný podle mě, protože mu utíkají ty krásné momenty, které potkává. 

Nejšťastnější jsem z upřímného pozdravu, úsměvu a radosti a zaslouženého vítězství. Absolutní štěstí ve tváři u mě můžete vidět v den závodu, protože tam elixír spokojenosti tvoří sport, který miluji s lidmi, které miluji a atmosférou, která je nezaměnitelná.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? 

Nyní už zahajuji přípravu na novou podzimní sezonu 2022. Také se těším na navázanou spolupráci s firmou Nuvys Nutrition, která vyrábí špičkové výživové doplňky, které jsou naprosto v souladu s mými vysokými nároky na kvalitu pro mě jako sportovce, který závodí.

Foto: Josef Adlt, IG: https://www.instagram.com/josefadlt/ 

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička