Pere se s démony

09.12.2021

Kapela Motorband, ve které v osmdesátých letech začínal zpěvák Kamil Střihavka, pokřtila nový videoklip.

Klip vznikl k písni Ukaž svou tvář z posledního alba Černá a bílá a na svědomí ho má současný frontman kapely Motorband, Ladislave Korbele. Pokřtít klip do strašidelného Fear House Prague přišli Sagvan Tofi, Natálie Grossová, David Gránský, Michaela a Roman Tomešovi, Jakub Moulis, Martin Písařik a Viktorie Surmová.

"Jak si mohou dva lidé, kteří se mají rádi, nadávat, ubližovat a být na sebe zlí? Kde se to v nich bere?"

Zkoumání téhle otázky, to je ústřední motiv nové písně legendární české heavymetalové kapely Motorband. Libor "Máča" Matějčík, kytarista kapely a autor textu a hudby, se inspiroval zkušenostmi ze života.

"Já si myslím, že každý řeší tyhle otázky. Nejtěžší oblast lidského snažení jsou mezilidské vztahy. Každý hledá ten pomyslný manuál k tomu, jak s partnerem vycházet. Pokládám lidem otázku a chci, aby se zamysleli, proč se v některých vyhrocených situacích dokážeme chovat tak odpudivě k lidem, kteří jsou nám nejbližší," popsal autor textu, Libor "Máča" Matějčik.

Tak z nového alba Černá a bílá, které vyšlo letos v květnu a které se na akci symbolicky křtilo také, tentokrát ve verzi na LP s Best of bonusy.

Autorem námětu a scénáře je současný zpěvák kapely, Ladislav Korbel, který videoklip i režíroval.

"Chtěl jsem děj zasadit do hororového příběhu, protože tváří v tvář strachu lidé vždy ukážou svou pravou tvář. Inspiroval jsem se v klasických hororech jako Osvícení nebo Americké psycho a vyšel mi z toho hrdina, který se navenek prezentuje jako úspěšný normální muž, v nitru ale skrývá démony. Mottem, kterého jsem se během natáčení klipu držel, byl citát "Své démony si vytváříme my sami" z filmu Iron Man 3," vysvětloval frontman kapely a muzikálový zpěvák, Ladislav Korbel. "Hrdinka, která je postavená před intenzivní strach, je situací dohnána k hroznému činu. Jinými slovy, zlo plodí zlo," přiblížil námět klipu autor.

Černá a bílá, tedy naprostý kontrast, vystihuje i samotného frontmana, Ladislava Korbela, který se ke kapele přidal v roce 2020. Kromě svého působení v heavymetalové kapele má za sebou řadu muzikálových rolí. Vidět jste ho mohli například v Tarzanovi, Dětech ráje, Mefistovi, Času růží, nebo v Mýdlovém princi.

"Nemám rád škatulky. Rád zpívám a tvořím hudbu ze které mám radost a mohu na ní pracovat s talentovanými kolegy. Je mi jedno, jestli jsem zrovna Tarzan v Hybernii, zpívám Karla Gotta, nebo hraji na metalovém koncertě s Motorbandem. Důležité pro mě je, že jsem v tu chvíli obklopený dobrými muzikanty a zpěváky a všichni se podporujeme, respektujeme a máme radost z hraní," usmíval se Ladislav Korbel.

Křestu se zúčastnila i Ladislavova muzikálová partnerka z Dětí ráje, Natálie Grossová. Ta Ladislava zná hlavně jako muzikálového zpěváka, jeho počiny v heavymetalové kapele se jí ale líbí také.

"Já tvořím především popovou hudbu a zpívám v muzikálech, k Láďovi ale ten metal výborně jde. Je všestranně talentovaný a být členem Motorbandu ho podle mě dost baví a jde mu to," chválila Ladislavovu tvorbu Natálie Grossová. "Navíc vím, že je radost s ním pracovat, do divadla s ním vždycky přišla skvělá nálada," dodala dcera bývalého premiéra.

Sagvan Tofi také přišel podpořit nový videoklip. S Ladislavem ho pojí muzikálová spolupráce, která začala už na Mýdlovém princi a pokračovala na Dětech ráje a Čase růží, které Sagvan režíroval a Ladislava oslovil s nabídkou role.

"Láďa dobře zpívá i hraje, to je v muzikálu důležité. Duší je rocker, ale má široký záběr a všestranný potenciál, to se v této branži cení," vysvětlil Sagvan Tofi. "Láďa nečekal, až mu někdo natočí videoklip, raději si ho udělal sám. Celý ho vymyslel i zrežíroval a na to, že je to jeho prvotina, musím dát klobouk dolů. V dnešní době, kdy je problém se vším, tak to dokázal i s omezenými finančními prostředky. Nikdy mě jako kamaráda ani jako producenta nezklamal, je to srdcař a sportovec, držím mu palce," řekl muzikálový producent, zpěvák a herec Sagvan Tofi.

Autor: Petr Mráček
Foto: Archív Motorband