Petr Stančík & Galina Miklínová: Pohádky pro zlobivé bagry

05.12.2022

Milá bagřátka, znáte pohádku o nenasytném bagrovi? Nebo o tom, jak Jeřáb, Míchačka a Lejzroň pomáhali bagřevici získat nevěstu? Případně o špindírovi jménem Karborund, co si nečistil zuby na lopatě, a díky tomu získal krásnou chalífovu dceru?

Chcete se dozvědět, jak to dopadlo s bagrem, co dělal bugr a brajgl? Přečtěte si tuhle parádní knížku! Pohádky v ní jsou jako dělané pro všechny neposedné bagry, holčičky i kluky, co se rádi zasmějí i pobaví. Po takových vyprávěních budete mít samé krásné, legrační a veselé sny. Tak teď už uklidit písek, umýt drapák, vyčistit lopatu a spát!

Kniha je určena dětem od 6 let.

Vychází také jako audiokniha

pod nakladatelskou značkou Témbr

Čte: Ondřej Brousek ml.

Režie: Daniel Tůma

Petr Stančík (*1968) píše pro malé i velké čtenáře. Děti si mohou přečíst zatím desetdobrodružství Jezevce Chrujdy,provrtanou knížku O Díře z Trychtýřenebo alchymistickou pohádku Fíla, Žofie a smaragdová deska. V roce 2017 napsal první díl ságy klanarádů s názvem H2O a tajná vodní mise (Zlatá stuha za nejlepší beletrii pro děti), o rok později druhý H2O a poklad šíleného oka, roku 2019 do třetice H2O a pastýřové snů. Pro dospělé vydal prózy Pérák, Mlýn na mumie (Magnesia Litera 2015), Andělí vejce, Nulorožec a Pravomil.

Galina Miklínová (*1970) kreslí, animuje, režíruje. Je autorkou oblíbeného večerníčku O Kanafáskovi a pěti autorských krátkých filmů. Se spisovatelem Pavlem Šrutem přivedla na svět trilogii Lichožrouti (Magnesia Litera 2009, Nejkrásnější kniha roku 2009 a Magnesia Litera za knihu desetiletí).

Na motivy prvního dílu natočila v roce 2016 svůj první celovečerní animovaný film Lichožrouti (Trilobit 2017, Golden Elephant v Indii, Chicago film festival). Pro děti ilustrovala více než čtyři desítky knih, většinu od svých oblíbených autorů.

Autor: Petr Mráček
Foto: Euromedia