Plzeňští stepaři získali na Mistrovství Evropy zlato, stříbro i bronz

18.06.2019

Z Mistrovství Evropy Tap Dance v rámci IDO, které se konalo 15. a 16. června v Praze, si stepaři ze studia Step by Step Kamily Borovské přivezli několik medailí. Loňské zlato obhájila formace Adults II, dvacetičtyřčlenná skupina mužů i žen ve věku od 30 let stepovala choreografii Mambo. Stříbro ve stejné kategorii získala skupinka za skladbu Dear future husband. Vynikající úspěch - bronzovou medaili za sólo v kategorii dospělých vybojoval teprve šestnáctiletý Matěj Borovský a třetí místo získali ve své kategorii také nejmladší účastníci, formace dětí od 8 do 11 let se skladbou Party Time.

"Jsem na celou naši výpravu velmi hrdá, všichni podávali skvělé výkony! Kromě medailových umístění máme i dvě čtvrtá a jedno páté místo," říká o svých svěřencích jejich trenérka a majitelka plzeňského Step by Step studia Kamila Borovská

Také ona si domů přiváží zlatou medaili, protože stepovala ve formaci Mambo. Kamila Borovská je autorkou většiny vítězných choreografií. 

"V nejbližší době nás čekají prázdninová soustředění, kde začneme připravovat skladby pro příští rok, chystáme se i do Regensburgu na Bürgerfest a ti nejlepší budou usilovně trénovat na další mezinárodní soutěž," říká Kamila Borovská.

Na podzim čeká plzeňské stepaře vrchol letošní sezóny- Mistrovství světa 2019 v německé Riese. Kvalifikace na něj probíhala v květnu v rámci mistrovství republiky a zúčastní se ho formace dětí Party Time, formace Adults II Mambo, skupinka Adults II Dear future husband a v neposlední řadě sólo Matěj Borovský.

"Nečekal jsem, že vybojuji na Evropě v tak silné konkurenci dospělých medaili. Musím ale přiznat, že jsem si to moc přál! Teď mě čeká trénování na mistrovství světa," uvedl Matěj Borovský.

Plzeňské Step by Step studio vzniklo v roce 2010, sídlí v prostorách DEPO2015 a v současné době ho navštěvuje na 200 stepařů všech věkových kategorií. Spolek K.R.O.K., který Studio provozuje, pořádal už šestým rokem v květnu Plzeňský festival stepu s mezinárodní účastí. 

Vystoupení a další informace Step by Step studia jsou k vidění na www.plzenskyfestival.cz a www.stepbystepstudio.cz