Počet finalistek Miss České republiky se sníží na TOP8. Které dívky mají být vyřazeny?

21.09.2021

Poslední událost, kde jste mohli vidět finalistky v počtu dvanácti dívek. Které čtyři dívky podle vás nemají na postup do TOP8? A které naopak chcete vidět s korunkou?

Dne 9. září 2021 se konala další z akcí Miss České republiky už tradičně v krásných prostorách Yalta Craft Bistro. Nešlo o pouhou módní přehlídku, ale o událost, na které mohli diváci naposledy vidět celou TOP12 pohromadě v celé své kráse. Organizátoři po vzoru minulého ročníku i z inspirace dřívějších ročníků pořádaných Milošem Zapletalem, se rozhodli vyhlášení vítězek udělat v přítomnosti tzv. superfinalistek, tedy dívek, které se probojují do TOP8.

Vše začalo módní přehlídkou ve večerních šatech, zapůjčených pro tuto příležitost ze salónu svatebních a společenských šatů La Pearl a ve druhém vstupu se dívky ukázaly divákům v krásných pestrobarevných plavkách značky RN SWIM.

Aby se diváci bavili ještě lépe, připravily si naše moderátorky Iveta Maurerová s Nikolou Kokyovou pro finalistky záludné otázky a dokonce zábavnou challenge se slovenskými slovíčky. Celý program bylo možné sledovat prostřednictvím přímých přenosů na Facebooku Miss ČR či Frekvence 1. Součástí programu bylo i další předávání certifikátů jako poděkování dárcům a dobrovolníkům v zapojení se do projektu Počítače dětem.

Jak se bude vyřazovat? 

Finalistky se od své účasti v semifinálovém kole osobnostně posouvají. Cílem organizátora soutěže je zajistit dívkám dostatečný počet workshopů a kurzů tak, aby se naučily novým dovednostem. Ty jim mají pomoci jak v kariérním, modelingovém, tak osobním životě. 

V předchozích dnech absolvovaly kurz správné výživy a správného cvičení s fitness trenérem Lukášem Kverkou, kurz prezentačních dovedností Minutový řečník s Petrem Krejčím v pražském hotelu Jalta, kurz líčení s profesionální make-up artistkou Anitou Hůrkovou, kurz péče o vlasy s Karolínou Brunnerovou z Dlouhovláska.cz a kurz projevování se před kamerou s reportérkou Simonou Šimkovou. 

V následujících dnech se pro finalistky připravuje též kurz etikety, osobního marketingu, anglického jazyku či catwalku. V jednotlivých disciplínách dívky za svoji snahu, aktivitu a progres získávají bodové hodnocení, které následně organizátor předloží porotcům. Ti na počet bodů u jednotlivých finalistek mohou přihlédnout. Nejčastěji tomu tak bývá především v případě nerozhodnosti.

Zároveň dívky v této fázi vyřazování mají též možnost se rozhodnout a ze soutěže samy odstoupit. Ať už z vlastní motivace, jiných aktivit neslučitelných se soutěží Miss České republiky či neudržení kroku s tempem celého chodu soutěže. 

Finalistkami Miss České republiky 2021 jsou:

1 - Adéla Lyachová, Praha

2 - Helena Čermáková, Otrokovice

3 - Sarah Horáková, Velké Pavlovice

4 - Valerie Váňová, Lom

5 - Martina Hudečková, Brno

6 - Niki Tichotová, Praha

7 - Tereza Žáková, Prostějov

8 - Nikol Fiedlerová, Kopřivnice

9 - Veronika Sandholzová, Chleby

10 - Erika Teichertová, Dolní Lhota

11 - Pavlína Boudová, Praha

12 - Barbora Kučerová, Plzeň

Foto: Ondřej Čapka