Pokáč se Slováčkovou vyzpívali pro nemocné děti slušný obnos peněz

25.08.2021

I když jsme plešatý je název songu písničkáře Pokáče a zpěvačky Anny Julie Slováčkové, jehož každé přehrání na YouTube a streamovacích službách generuje příspěvek pro projekt Můj nový život.

Cílem projektu je posílit povědomí o problematice dětské onkologie a podporovat mladistvé pacienty a jejich rodiny v průběhu i po skončení léčby.

Během pondělního pražského koncertu Pokáče došlo i na milou povinnost. Společně s několika rodinami, které Můj nový život podporuje přebrala od Pokáče a Aničky zakladatelka neziskové organizace MUDr. Lucie Hrdličková symbolický šek, jehož výši generuje zisk z přehrávání společného songu. (aktuálně má píseň 3,7 mil přehrání na YouTube).

"Tato úžasná písnička podaná s nadhledem neskutečně pomáhá. Pomáhá zdravým uvědomit si, co je v životě více a méně důležité, a u onkologicky nemocných dětí doslova zlidověla. Děkujeme Pokáčovi a Aničce Julii Slováčkové, že na nemocné děti myslí. Za výtěžek z písničky chceme nově diagnostikovaným dětem pořídit batůžky s praktickými věcmi, které ocení při léčbě. A jakmile to restrikce dovolí, vyrazíme s nimi do oblíbeného zábavního parku Legolandu," uvedla Hrdličková.

"Můj nový život je úžasný projekt úžasných lidí, je obrovská čest s nimi spolupracovat. Když jsem měl tu čest poznat děcka a jejich rodiče osobně během natáčení písničky, byl to neuvěřitelně silný a inspirativní zážitek. Osud se s nimi vůbec nepáře, ale oni mu dávají totálně na p*del a mají tolik elánu a životní energie, jako snad nikdo, koho jsem kdy poznal. Že jsme s nimi mohli spojit naši písničku je pecka. Už se pár peněz vybralo a pokračujeme dál, za každý přehrání klipu či písničky na streamovacích službách putujou peníze právě na tenhle skvělý projekt, tak všichni šup poslouchat," uvedl Pokáč.