Poslední natáčecí den filmu věnuje Gump pejskům

08.09.2023

Volné pokračování filmu Gump - Jsme dvojka má před sebou poslední natáčecí den, a to veřejný.

Příběh statečného pejska Gumpa se přesune k hoře Blaník a natáčecí den začne v obci Louňovice pod Blaníkem. Zapojit se může kdokoliv, ať už se svým čtyřnohým miláčkem nebo jen s přáteli či docela sám. Sám totiž pod Blaníkem rozhodně zůstat nemusí. Jedinečné akce se /mimo jiné/ totiž zúčastní 25 organizací a útulků, které pomáhají opuštěným a týraným pejskům. A přivezou opuštěné pejsky, kteří hledají nový domov. Těmto organizacím se rozdělí finanční částka získaná prodejem malovaných kamínků s motivem filmu Gump. Malování vzniklo ve spolupráci se Super ZOO, do jehož prodejen malující svá dílka odnášejí a tam se kamínky prodávají za 50 Kč.

Do malování kamínků se již zapojily stovky dětí i dospělých, podpořily je i známé tváře ze světa kultury, jako například Keira Hrachovcová, Olga Lounová nebo Aneta Kernová. Malování si nenechal ujít také režisér filmu F. A. Brabec. Protože akce s kamínky trvá až do konce srpna, organizátoři očekávají ještě spoustu dalších krásných výtvorů.

Během posledního natáčecího dne filmu Gump, který začíná v neděli 10. 9. 2023, ve 13 hodin, se všichni účastníci mohou těšit na výstup na Blaník, který společně s nimi podstoupí herci filmu Gump - Jsme dvojka: Vica Kerekes, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. Cílem totiž je vyvořit největší psí pochod pod širým nebem. Zatímco ti všichni vyrazí na Blaník s pejsky, Fatty Pilow půjde v průvodu s prasátkem Princem, jehož ve filmu diváci také uvidí.

Na závěr této veřejné akce na všechny čeká milá odměna v podobě akustického koncertu Olgy Lounové. Celá akce, která vznikla ve spolupráci s rádiem Blaník je pro příchozí zcela zdarma.

Autor: Petr Mráček
Foto: archiv filmu