,,Potřebovala jsem v životě nějaký nový impulz," svěřila se finalistka Miss ČR Marie Ančerlová

18.08.2023

Proč se Marie Ančerlová přihlásila do Miss ČR a kdo ji v životě nejvíce podporuje? Přečtěte si rozhovor se sympatickou finalistkou Miss ČR.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky?

Můj vztah k Miss je velmi pozitivní a jsem opravdu ráda, že můžu být její součástí. Poznala jsem díky tomu spoustu skvělých lidí. Miss není jen o kráse, ale také o inteligenci, charakteru a pomoci druhým, a to mě na tom baví. Mám obrovskou motivaci na sobě pracovat a díky tomu mohu být více užitečná ostatním a zároveň být třeba i inspirací pro své okolí.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Potřebovala jsem v životě nějaký nový impulz. Jednou jsem tak meditovala a najednou mi naskočil v mysli obrázek z dětství, jak jsem koukala na Miss ČR v televizi. Pak jsem si řekla, že když nepošlu přihlášku, tak je to jako bych rovnou prohrála, a že nemůžu vědět, jestli mám šanci, pokud pro to nic neudělám.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

V materiálním světě pro mě znamená úspěch, když si člověk dokáže vydělat tolik peněz, aby mohl pokrýt své životní potřeby, případně rodinné potřeby a mohl si zároveň i trochu odpočinout třeba někde u moře. V psychologické rovině vnímám úspěch když dokážeme tyto potřeby naplnit něčím, co nás vnitřně naplňuje a dává nám každý den smysl a chuť do života.

Za svůj zatím největší úspěch považuji to, že i přesto, že jsem neměla v životě úplně ideální startovní podmínky, tak jsem se dokázala postavit na vlastní nohy, získat magisterské vzdělání a vytvořit si kvalitní přátelské vztahy. A samozřejmě pak to, že jsem se dostala do finále Miss ČR.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

To záleží, jaké budou příležitosti. Ráda bych měla za 5 let rodinu a děti, ale pokud to nevyjde, tak svět modelingu mě baví. Pracuji v Jedličkově ústavu, a tak mám kladný vztah i k sociálním profesím. Ideální by byla nějaká kombinace.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Chtěla jsem být zdravotní sestřička, ale pak jsem zjistila, že mi vadí krev. Pak jsem také chtěla být kosmetička, pořád jsem na sebe něco patlala nebo se zdobila plastovými dětskými šperky. 

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Myslím, že moje přednost je empatický přístup k lidem, málo kdy se naštvu, to už musí něco být. Ráda lidem také naslouchám a nesoudím je, protože vím, že každý má svůj příběh.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Pokud bych měla být pouze povrchní, řekla bych určitě Brad Pitt. Ale jinak bych obecně řekla, že důležitější než vnější krása je charakter. Z žen bych asi vybrala Megan Fox, tu miluji.

Jaký je váš vysněný vůz a proč?

Přiznám se, že na auta moc nejsem. Ráda auto využívám k transportu, ale žádný vysněný vůz nemám. Jsem taková typická žena z vtipu o ženách. Koukám na to jakou má barvu a jestli se mi líbí na pohled (smích). 

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Rozhodně moji přátelé.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Sportuji celý život, ale vždy jsem měla trochu problémy s postavou, přestože jsem se snažila jíst celkem zdravě. Až v Miss jsem dostala takový impulz, že jsem si řekla, že tentokrát to prostě dokážu.

Mám od trenéra sestavený tréninkový plán, cvičím 6x týdně a mám spočítané kalorie, pravidla jsem ohledně zdravého lifestylu dodržovala a dodržuji velmi poctivě a vyplatilo se. Ale není to tak, že bych si nedovolila nic nezdravého, jen je to spíš výjimečně. Teď ve finále, když je hodně akcí, tak musím občas něco ze svého cvičebního plánu vynechat.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Jsem teď v bodě, kdy si nechávám otevřené možnosti. Ale ráda bych třeba spolupracovala s televizí nebo vzala nějaké modelingové příležitosti.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Nejprve musíš pomoct sám sobě a potom teprve ostatním. A potom "Štěstí přeje připraveným."

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Aby byly odvážné a nebály se zkoušet nové věci, a když se něco nepovede, vzít si z toho ponaučení a zkusit to znovu nebo zkusit jít jinou cestou, ale hlavně se nevzdávat.

Jak důležitý je pro váš život online svět, propagace na sociálních sítích a online marketing?

V dnešním světě život online hraje velkou roli, když chcete tvořit business. Máme taneční kurzy Bachaty, a tak vím, že sdílením na sociálních sítích o sobě dáváte lidem vědět. Ale nejvíce jsem začala být aktivní až v soutěži Miss.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Zatím žádné setkávání s fanoušky nezažívám, spíše jen na sociálních sítích. Ale například mezi kamarády je to znát, všichni mi moc fandí a gratulují k postupu, a je to skvělý pocit, když ve vás lidi věří. Jsem moc vděčná za to, jaké lidi kolem sebe mám.

Jaký máte vztah k fantazii? Baví vás žánr scifi či fantasy?

Fantasy je můj oblíbený žánr, vyrůstala jsem s Harrym Potterem, mam ráda Spidermana nebo třeba Jumanji. A miluju také pohádky od Disneyho. Co se týče sci-fi, mám ráda Matrix nebo trilogii Hunger games, ale pohádky stále vedou.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Mám ráda takový ten situační humor, který nenaplánujete, a také sarkasmus. Nejvíce mě vždy pobaví moje kamarádka Kája.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Jsem šťastná třeba na tanečním parketě, když jsem v přítomnosti lidí, které mám ráda nebo když vidím výsledky své práce. Štěstí vnímám jako pozitivní emoci, která je pro mě jako vnitřní kompas, který mi ukazuje cestu.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Moje nejbližší plány jsou soustředit se na Miss, mám stále na čem pracovat. No a mimo Miss budeme plánovat taneční kurzy na nový školní rok. Nejvíce se teď těším na přípravu naší nové taneční choreografie, kterou budu doufám moci předvést i jako svoji volnou disciplínu v soutěži Miss ČR.

Facebook: Marie Ančerlová

Instagram: marie.ancerlova

Foto: Jiří Šubrt

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková