Potřebujete zefektivnit procesy ve vaší firmě? Řešením je Lean Six Sigma

20.08.2021

Současná hektická doba klade vysoké nároky na efektivní štíhlou výrobu a promyšlené firemní procesy, které zamezí plýtvání a umožní vám využívat zdroje vaší firmy opravdu na maximum. Jedním z nejúčinnějších nástrojů, který vám může pomoci těchto cílů dosáhnout, je Lean Six Sigma.

Co je to Lean Six Sigma?

Jde o moderní podnikatelskou metodiku, která je v současnosti používána největšími světovými firmami a jejímž cílem je neustálé zvyšování spokojenosti zákazníků, produktivity práce a ziskovosti v obchodních a výrobních procesech. Tento systém, jehož základní principy vyvinula společnost Motorola v roce 1986, se snaží eliminovat různé druhy plýtvání s cílem zlepšit celkovou efektivitu provozu.

Lean Six Sigma přinese vaší firmě obrovskou konkurenční výhodu

Vnitropodnikové procesy ve většině firem jsou pomalé a neefektivní, což jejich majitele stojí spoustu peněz a způsobuje jejich zaostávání za konkurencí. Přitom stačí tak málo - aplikace správné metodiky umožní odstranit zbytečné kroky, eliminovat chyby a chod vaší firmy prakticky okamžitě zefektivnit. Jako nástroj pro neustálé zlepšování je v metodice Lean Six Sigma použitý cyklus DMAIC, o kterém si můžete přečíst více v Lean Six Sigma workbooku, stejně jako o tom, jak měřit a optimalizovat vaše vnitropodnikové procesy a nacházet v nich zdroje přidané hodnoty.

Efektivnější procesy zvýší váš zisk

Lean Six Sigma představuje inteligentní řešení, které procesy ve vaší firmě zjednoduší, zrychlí, zlevní a zvýší hodnotu Vašich výrobků či služeb. Jde o skutečnou organizační transformaci, která vám umožní porozumět tomu, co vaše společnost skutečně potřebuje, co chtějí vaši zákazníci a jak byste na jejich potřeby měli reagovat. Metodika Lean Six Sigma vám také umožní úkolovat zaměstnance podle jejich skutečných dispozic, takže budete moci naplno využít jejich skutečný potenciál. 

komerční sdělení