Pracujete u počítače? Myslete na své zdraví a pořiďte si ergonomickou židli

17.11.2023

Většina práce, studium i zábava se postupem času přesunuly na počítače, u kterých tráví velká část populace nemalý podíl z celého dne. A takové dlouhodobé sezení rozhodně není nic, co našemu tělu prospívá. Naštěstí tyto negativní dopady na zdraví můžete zmírnit tím, že budete u počítače správně sedět. A právě tady přichází na scénu ergonomické židle.

Bolest zad a její prevence

Nejčastějším problémem, který se za poslední léta rozšířil opravdu masivně je právě bolest zad nebo krční páteře, která je způsobena nevhodným sezením. Ergonomická židle k počítači s možností nastavení výšky/polohy sedáku a polohovatelnými opěrkami pro páteř, hlavu a ruce může minimalizovat tlak, který je na naše tělo vyvíjen a snížit riziko bolestí, a s tím spojených problémů. Obzvláště při denním dlouhém sezení se jedná o velmi nebezpečný problém, který není radno podceňovat.

Správné držení těla

Ideální, a hlavně kvalitní ergonomická židle podporuje správné držení těla. To znamená, že může pomoci zabránit nežádoucím problémům, které mohou vzniknout při špatném sezení. Židle s ergonomickým designem pomáhá udržet páteř v neutrální poloze a přizpůsobuje se individuálním potřebám uživatele, což rozhodně oceníte minimálně v pozdějším věku.

Pomůže se snížením dalších zdravotních rizik

Špatné sezení může být spojeno se zvýšeným rizikem různých zdravotních problémů. Bolest hlavy nebo zad je jen třešničkou na dortu. Ve hře jsou i kardiovaskulární onemocnění nebo problémy s metabolismem. A všechna tato rizika můžete minimalizovat pouze tím, že budete správně sedět. Tato židle totiž kromě všeho podporuje normální fungování svalů a neomezuje nijak krevní oběh. Vše, co je k tomu totiž potřeba je sedět správně!

Navíc vám může pomoci s produktivitou

Správná ergonomie může také pozitivně ovlivnit vaši produktivitu. Pohodlné sezení na židli přizpůsobené vašim potřebám vám umožní soustředit se na práci bez toho, abyste byli rušeni bolestmi nebo nepříjemným sezením. Tento kus nábytku může také snížit únavu, což vede ke zvýšené efektivitě a pohodě během dlouhých pracovních hodin, a to vám obyčejné kancelářské křeslo jen tak neumožní.

Mít správnou ergonomickou židli u počítače není jen otázkou pohodlí, ale také otázkou zdraví a dlouhodobé pohody. Prevence bolestí zad, udržení správného držení těla, zvýšení produktivity a snížení zdravotních rizik jsou jen některé z výhod, které za své peníze dostanete. A zrovna tady byste na kvalitě rozhodně šetřit neměli. Zdraví máme jenom jedno, a proto bychom se tak k němu měli každý chovat!

Zdroj foto: fizkes / www.Shutterstock.com  

komerční sdělení