Právě vychází výpravná a limitovaná edice Miro Žbirka – Roky a dny

26.11.2023

Rodák z Bratislavy Miro Žbirka prožil svůj život s klidem Angličana. Miroslav Žbirka, jehož všichni znají pod přezdívkou Meky, měl neuvěřitelný talent, kreativitu a disciplínu. Právě tyto vlastnosti ho po celou dobu jeho kariéry udržely na hudebním vrcholu.

ROKY A DNY představují hudebního génia formou rozhovorů s důležitými lidmi z Mekyho života. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Kamil Peteraj, Martha, muzikanti Honza Ponocný a Honza Horáček, Denisa Žbirková, David Žbirka a mnoho dalších vyprávějí o Mekym a vzpomínají na to nejhezčí, co spolu prožili.

Dětství na Račianském mýtě, rodina, hudební začátky, období neuvěřitelných úspěchů na Bratislavských lyrách a v anketě Zlatý slavík, stěhování do Prahy, nová hudební etapa až po album Posledné veci, které dokončil jeho syn David. Každou kapitolou Mekyho tvořivého života Vás provede jedna z osobností. Rozhovory vedl český publicista Honza Vedral. Supervizorem a odborným poradcem celého projektu je Kateřina Žbirková.

Výpravný komplet, který vychází jen v nákladu 150 ks, obsahuje:

1/Exkluzivní, ručně číslovanou knihu v ozdobném pouzdře (340 stran, rozměr: 30 x 37,5 cm

2/LP desku Meky Alive s posledním koncertem Mira Žbirky z roku 2021 – není a nebude nikde jinde dostupná

3/Speciální, neprodejné vydání zpravodaje Fan klubu Miroslava Žbirky, č. 11, 1990 obsahuje zážitky a příhody členů fan klubu s Mekym, úryvky z dopisů od členů fanklubu, který Meky podporoval

4/Řadu nikdy nezveřejněných fotografií z Mekyho profesního a soukromého života, plakáty, obaly SP, LP (i ze zahraničí) a CD, vstupenky z koncertů, osobní poznámky, zápisky a texty písní

Limitováná a výpravná edice Miro Žbirka - Roky a dny je skvělým dárkem pro každého fanouška Mekyho a lze si ji objednat jen na www.rosier.cz/roky-a-dny.

Autor: Petr Mráček

Foto: Archiv vydavatele